Адаптивний спорт: на Одещині для військових на реабілітації провели змагання з греблі

Військовослужбовці, які проходять реабілітацію на Одещині, змагались на сучасних козацьких чайках. Захід організували за підтримки благодійних фондів, а присвятили його до відкриття нового реабілітаційного центру для постраждалих внаслідок війни. Як проходили змагання бачили кореспонденти Суспільного.

За словами голови ГО "Україна — це ми" Віталія Голодка, цей захід організували за підтримки благодійного фонду "Пліч-о-пліч" та громадської організації "Вільні та Вірні":

"Наша основна задача — соціально адаптувати людей після війни, це що стосується військових. А також соціально адаптувати переселенців, які, наприклад, з Херсона. Наші волонтери працюють в напрямку психології".

Суспільне Одеса

Віталій Голодок зазначив, що робота з постраждалими триває вже близько року і десь 150 людей перебуває на реабілітації. Однак, до цього вони не мали власного приміщення та домовлялись з різними людьми:

"Ми просили людей, щоб нам давали можливість перебувати у спа-центрах для надання допомоги. Ми маємо підписані листи з лікарнями та можливість долучати фахівців в різних напрямках. Зараз матимемо можливість базування. Будемо базувати десь 30 людей, а так плануємо, щоб кожна реабілітація була до 100 людей".

Суспільне Одеса

Під час відкриття центру провели змагання серед військовослужбовців, які перебувають на реабілітації, та адаптивних спортсменів. Президент федерації морських багатоборств України Дмитро Степнов, розповів, що човни спочатку виготовляли в Маріуполі, а наразі роблять у Дніпрі.

"Зробили додаткові кріплення для людей з інвалідністю, і що головне, це те що хлопці з пораненнями чи дівчата можуть веслувати з командою, які не мають травм. У нас є хлопець, який повністю сліпий, і він виступає з нами разом і не відчуває різниці між всіма спортсменами", — зазначив Дмитро Степнов.

Суспільне Одеса

Один з учасників змагань з греблі Олександр, його позивний "Тигр". Чоловік отримав поранення при виконанні бойового завдання у Кринках на Херсонщині. Він розповів, що поруч з ним загинув його найкращий друг, який теж був спортсменом і з яким вони разом тренувались:

"Він був чемпіоном України по кросфіту. Там хлопець був просто Рембо. Якщо я — Жан-Клод Ван Дам, то він був Рембо. І ми були з ним удвох. Та, на жаль, його не стало в одну секунду".

Ще один учасник змагань Максим Жалба розповів, що до цього заходу готувались тижні два, робили заплави. До цього він таким видом спорту не займався.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області