"Стало найбільшим серед усіх": з порту Одещини вийшло судно, що експортувало 195 тисяч тонн вантажів

Доповнено
CAPTAIN LEONIDAS, яке зайшло в порт "Південний". Фото: Олександр Кубраков/ Facebook

З порту "Південний" на Одещині вийшло судно, що експортувало "рекордні" 195,7 тис. тонн вантажів.

Про це 6 квітня повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

"CAPTAIN LEONIDAS під прапором Панами стало найбільшим судном серед усіх, які заходили в українські порти після початку повномасштабного вторгнення. Довжина цього судна становить 300 метрів, ширина — 50 метрів, дедвейт — понад 203 тисячі тонн", — йдеться у повідомленні міністра.

В Адміністрації морських портів додали, що балкер вийшов із порту "Південний" з продукцією українських металургійних підприємств.

Як зазначив Олександр Кубраков, з серпня 2023 року українським морським коридором експортували понад 36 мільйонів тонн вантажів, що перевищує показники "зернової ініціативи" за рік існування. Коридором вже пройшло 1286 суден, які експортували 25 мільйонів тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи.

Наразі на підхід до портів Одещини очікують 135 судна, які мають експортувати 4 мільйони тонн вантажів.

Що відомо про вихід РФ із "зернової угоди"

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

15 вересня з порту Одеси вийшов балкер PUMA. Він став п'ятим судном, що скористалося тимчасовим коридором. 4 вересня чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

1 жовтня з портів Чорноморськ та Південний на Одещині вийшли три балкери, навантажені агропродукцією та залізною рудою.

Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області