В Одеській області зростає захворюваність на COVID-19: чи введуть в регіоні масковий режим

Ексклюзивно
. УНІАН

Поки в містах України починають поновлювати масковий режим, в Одеській області зростає рівень захворюваності на COVID-19. Якщо на початку серпня в регіоні фіксували 223 випадки захворювання за тиждень, то з 26 вересня по 2 жовтня коронавірусну хворобу виявили у 1 582 людей. Чи зобов'яжуть жителів Одеської області знову носити маски дізнавалося Суспільне.

Станом на 3 жовтня поновити масковий режим планують для жителів Сум, Рівненської області та Павлограду на Дніпропетровщині. Київська влада також закликає містян знову одягати маски.

У МОЗ прогнозують, що пік захворюваності на COVID-19 слід очікувати на початку жовтня. В попередні роки загострення припадало на кінець жовтня — початок листопада.

Статистика захворювання на COVID-19 в Одеській області

В Одеській області за тиждень рівень захворюваності зріс на 17,9% (1582 проти 1342). Серед хворих стало на 26,6% більше дітей (214 проти 169).

Директор Одеського обласного центра контролю і профілактики хвороб Віталій Гончаров розповів Суспільному, що зростання рівня захворюваності на COVID-19 восени фіксують третій рік поспіль. Інтенсивність росту буде залежати від кількох факторів: кількості переселенців. їх вакцинального статусу, рівня вакцинації серед місцевих та штаму, який циркулюватиме в регіоні. Наразі в Одеській області у всіх фіксують штам "Омікрон". Госпіталізують приблизно 5% хворих.

Коли в Одеській області введуть масковий режим

Євгенія Рабоволюк, лікарка-інфекціоністка Одеського обласного центру громадського здоров'я розповідає, що наразі в області немає розпоряджень стосовно маскового режиму, проте за рівнем захворюваності спостерігають.

Разом з тим, за словами Євгенії, симптоматика у коронавірусу лишається тією ж самою. Оскільки більшість людей перехворіли, були контактними із хворими чи отримали вакцинацію, то складнішого перебігу захворювання не очікують.

"По області у нас зараз вакциновано близько 50%. А от бустер у нас виконали близько 10% населення", — розповіла лікарка.

У Сумській області масковий режим вирішили ввести після того, як в регіоні за тиждень підтвердили 4 317 випадків COVID-19. На Рівненщині маски хочуть запровадити після 1 518 хворих на тиждень, а в у Києві, коли виявили 2 515 випадків.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області