Більше багаторічних рослин і різнотрав'я: у Львові змінили правила догляду за газонами

Цьогоріч у Львові змінили правила догляду за міськими газонами. Комунальникам радять рідше косити траву — частота залежатиме від виду рослин, локації та погодних умов.

Суспільне поспілкувалося про зміни з керівницею міського управління екології Галиною Микітчак.

"Вирішили переглянути, бо ми рухаємося в бік європейських стандартів, норм. Ми рухаємося в бік адаптації до зміни клімату. Додаємо більше багаторічних насаджень, створюємо різнотрав’я, змінюємо концепцію догляду за газонами. Зміна розуміння приходить не одразу. Так само як було з обрізкою дерев. — це був трохи довгий процес, який вдалося в принципі налагодити", — розповідає Галина Микітчак.

За її словами, цьогоріч у міській раді затвердили Порядок утримання об’єктів озеленення. Там є і рекомендація зменшити частоту косіння трави.

"Це могло бути й 15 разів, деякі випадки навіть були запити на 18 разів. Мінімальна кратність – це двічі на рік. Це мавританські газони, так зване різнотрав’я. Максимальна кратність – це 12 разів на рік, партерні газони з автополивом", — каже керівниця Львівського управління екології.

У деяких районах міста вже почали перше весняне скошування трави — зокрема, на газонах біля собору святого Юра. Згідно з оновленими правилами, рекомендовано залишати висоту насаджень на рівні 10-15 сантиметрів.

На деяких ділянках висота трави впливає на безпеку руху, як на перетині доріг та біля транспортних кілець. На таких локаціях будуть ретельніше стежити за косінням.