Вимикати з розеток чи ні. Що робити із побутовою технікою під час відключення електроенергії

. Ілюстративне фото: pixabay

Вимкнення електроенергії – не лише дискомфорт, а й небезпека для побутової техніки, яка може вийти з ладу. Це зумовлено тим, що після відновлення подачі струму напруга у розетці нестабільна і може збільшуватися до понад 280 Вольт.

Як розповів речник "Львівобленерго" Олександр Горгут, якщо у помешканні вимкнули електропостачання, краще відключити електроприлади з розетки, аби запобігти їх пошкодженню через перепади напруги.

Під час вимкнень електроенергії під загрозою перебувають усі електроприлади, які ввімкнені у мережу, але найчутливішими до перепадів напруги є телевізори та духові шафи. Енергетики радять обмежити користування ними або ж вимикати із розеток під час відключень. Також варто обмежити користування пральними машинами, мікрохвильовими печами та ліфтами.

Після того, як подачу електроенергії відновили, енергетики радять вмикати електроживлення поступово – спочатку освітлення, згодом прилади з не високою потужністю.

"Пилососи, пральні машини, обігрівачі та інші потужні прилади краще взагалі не вмикати у перші години після відновлення електропостачання", – радять у "Львівобленерго".

Навіть якщо техніка не виходить з ладу одразу, через перепади живлення вона поступово псується та швидше ламається.

Щоб убезпечити техніку, бажано використовувати реле напруги (так званий "відсікач") чи пристрої захисного вимкнення (ПЗВ). Ці пристрої можна монтувати у своїй електромережі з допомогою кваліфікованих спеціалістів.

Реле найкраще підходить для холодильників, пральних машин та телевізорів, оскільки цей захисний механізм вимикає прилади від мережі, якщо вона нестабільна, а після нормалізації ситуації підключає їх назад.

Як наголосили в "Львівобленерго", не варто забувати про економію електроенергії у "пікові" години – вранці (з 7:00 до 11:00 год.) та ввечері (з 17:00 до 23:00 год). Оскільки вночі навантаження на систему значно помірніше, деякі електроприлади, особливо ті, які споживають багато енергії, слід вмикати лише вночі.

Кондиціонери, холодильники і роутери, які працюють зазвичай в цілодобовому режимі, від мережі відключати не варто. Така техніка виготовлена з розрахунком на те, що використовуватися буде постійно.

Читайте також

У чатбот City Helper додали інформацію про Пункти Незламності та заклади з генераторами

Каші, соління та сухофрукти: чим варто запастись на випадок блекауту