Продукти у холодильнику під час вимкнень електроенергії. Як зберігати, щоб не отруїтися

. Фото: pixabay

Через часті і тривалі відімкнення електроенергії продукти у холодильнику можуть зіпсуватися. За словами директорки Львівського обласного лабораторного центру контролю та профілактики хвороб Наталії Іванченко-Тімко, якщо віялові відключення тривають по чотири години, то за холодильник і все, що в ньому лежить, практично можна не переживати.

Сучасні холодильники працюють майже як термос, і якщо не відкривати дверцята що пів години і на довго, запускаючи щоразу тепле повітря, продукти збережуться.

Безпечно продукти у вимкненому холодильнику можуть зберігатися щонайменше чотири години, у повній морозилці – 48 годин, а у напівпорожній морозилці – 24 години. Морозильний відсік, інтегрований у холодильну камеру, тримає температуру приблизно 16 годин.

"Наші холодильники забезпечують температуру плюс 2-8 градусів. Під час вимкнення електроенергії можна витягнути заздалегідь заморожені холодові елементи з холодильної камери та перемістити безпосередньо на полицю холодильника. Це допоможе продовжити термін сталої температури. Але, при тому, варто скоротити до мінімуму відчинення дверцят холодильника", – каже Наталія Іванченко-Тімко.

Щоб довше збереглись продукти, окремо можна придбати кілька холодильних елементів (сухий або блоковий лід). Якщо такої можливості немає, продукти харчування та страви можна перемістити на балкон чи підвіконня. Це також запобігає псуванню продуктів та страв.

Вживати їжу зі знеструмленого холодильника можна, якщо вона свіжа, приємно пахне і не має зовнішніх змін. Якщо відключення було коротким, споживати можна і молочні продукти, яйця і м’ясо.

Якщо тривалий час температура їжі була вища за чотири градуси, її краще викинути. Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.

Безпечно повторно заморозити або приготувати можна ті заморожені продукти, які все ще містять льодові кристали або мають температуру 4°C та нижче.

Сирі продукти (риба, м'ясо тощо) Держпродспоживслужба рекомендує піддавати термічній обробці. Найкращий ж варіант – готувати страви на один прийом їжі, щоб не зберігати їх тривалий час. Також варто надавати перевагу тим продуктам, що найменше втрачають якість без холодильника.

Читайте також

У чатбот City Helper додали інформацію про Пункти Незламності та заклади з генераторами

Каші, соління та сухофрукти: чим варто запастись на випадок блекауту

Вимикати з розеток чи ні. Що робити із побутовою технікою під час відключення електроенергії