Перейти до основного змісту

Площа парків Києва збільшилася на понад 600 га за останні 10 років

Парк "Відрадний". Фото: КО "Київзеленбуд"

За даними останньої інвентаризації, з 2014 до 2024 року включно площа парків Києва збільшилася на 637 га і становить 3373,7 га. Також за цей час на території міста оголосили або створили 61 територію/об'єкт природно-заповідного фонду загальною площею понад 4800 га.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що на початок цього року в Києві зареєстровано 125 парків загальною площею понад 3370 га. Для порівняння — це більше, ніж загальна площа Кам'янець-Подільського або майже як площа Борисполя.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, у 2014 році загальна площа київських парків становила 2736,2 га, а їх загальна кількість — 111.

"За останні 10 років створили чи оголосили 61 територію та об'єкт природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 4811,8 га. На початок 2025 року загальна площа територій та об'єктів природно-заповідного фонду у столиці становить 21 774,3 га, а це — майже 26% площі нашого міста", — сказав Возний.

Що відомо про озеленення Києва

У травні минулого року в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби.

У травні у парку "Відрадний", що у Солом'янському районі столиці висадили 7 молодих сакур. Відтепер алея складається з 30 квітучих дерев.

У березні на бульварі Тараса Шевченка висадили дерева. Це 30 тополь, які подарували місту меценати. Сорт тополі походить з Північної Італії та не викликає алергічної реакції у людей. Дерево швидкозростаюче з добре розвиненою кореневою системою, а це означає, що воно стійке до міських умов.

У місті триває робота з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень минулого року "оцифрували" понад 203 тисячі. Також в столиці тестували "торби" для поливу дерев.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

Ще у лісах Києва з'являться майже 300 нових осель для гніздування птахів. Усі шпаківні виготовлені з дерева: в них немає додаткового оздоблення чи яскравих кольорів, які відлякують птахів. Пернаті відіграють важливу роль у столичній екосистемі активно знищують комах-шкідників (наприклад, короїдів, гусениць, кліщів).

Топ дня
Вибір редакції