У Києві з'явилися дощові садки — ландшафтні рішення для збору та утилізації води

Дощові садки у Києві. КМДА

У Києві почали створювати дощові садки. Це унікальні ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби. Вже незабаром їх можна буде побачити в усіх районах столиці.

Про це інформує пресслужба Київської держадміністрації (КМДА).

Дощові садки — це елемент ландшафтного дизайну, який використовується для збору та збереження води.

КМДА

"Завдяки цьому під час зливи частину води забирає на себе саме він, а не зливостокова каналізація. Виглядає такий садок як заглиблена клумба, що оточена вологолюбними та стійкими до спеки багаторічними рослинами", — зазначив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

За словами посадовця, у Києві такі дощові садки нині можна побачити в Подільському, Солом'янському та Оболонському районах. Поки це пілотний проєкт. Та вже незабаром такі клумби з'являться в усіх районах столиці.

КМДА

За словами директора департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, дощові садки здатні поглинати, затримувати та фільтрувати до 90% води, що потрапляє на їхню поверхню. У такий спосіб вони слугують дієвим інструментом боротьби з локальним затопленням території під час злив, а також є своєрідним буфером для дощової води, якою живляться рослини в період посухи.

"При створенні дощових садків ми віддавали перевагу локаціям, що страждають від підтоплення. Основний принцип роботи садка в тому, що з дахів і тротуарів вода збирається в резервуари або басейни, там вона проходить через очисні системи та може використовуватися далі для живлення зелених насаджень", — цитує пресслужба КМДА директора департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

КМДА

Дощові садки не складні в обслуговуванні. Певні види рослин можуть потребувати лише сезонного зрізання чи підкошування.

Раніше повідомлялося, що у столиці на місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок з'явиться новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.