У більшості районів Києва з'явились дощові садки — спеціальні ландшафтні рішення, які допомагають збирати та утилізовувати дощову воду. Наразі в місті облаштували 9 таких садків.
Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.
Зазначається, що дощові садки — це поширена практика в Європі та США. Виглядають вони як заглиблені клумби з вологолюбними та стійкими до спеки багаторічними рослинами. Зазвичай, коли дощова вода потрапляє на асфальт або бетон, вона стікає в каналізацію, що при сильних зливах може спричиняти підтоплення.
Дощові садки, завдяки спеціальній структурі, з дренажних шарів і рослинності сповільнюють рух води, знижують навантаження на систему водовідведення, а, отже, і зменшують ризик підтоплень", — сказав Прокопів.
За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, дощові садки також сприяють біорізноманіттю та є важливим інструментом адаптації до кліматичних змін.
"Окрім запобігання підтопленням, вони також створюють додатковий природний простір, сприятливий, зокрема, для запилювачів. Усе це позитивно впливає на екосистему Києва.", — сказав Возний.
У "Київзеленбуді" зауважили, що всі дощові садки у місті облаштовані власними силами районних КП УЗН, тобто без залучення додаткових бюджетних коштів. Для створення дощових садків обрали локації, що найбільше страждають від підтоплень.
Що відомо про озеленення Києва
У травні в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби.
Дощові клумби вже є в Подільському, Солом'янському та Оболонському районах. Невдовзі їх можна буде побачити в усіх районах столиці.
У місті поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень, понад 203 тисячі вже "оцифрували". Також в столиці тестують "торби" для поливу дерев.
У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.
Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.
Також повідомлялося, що на місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок з'явиться новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.