Цього року орнітологи столичного зоопарку вивели та виростили пташенят рідкісного червонокнижного пелікана.
Про це повідомляють у Київському зоопарку.
Зазначається, що завдякі копіткій праці спеціалістів, у зоопарку з'явився виводок із трьох пташенят рожевих пеліканів. Загалом із понад 400 членів Європейської асоціації зоопарків 109 закладів утримують рожевих пеліканів.
Цьогоріч лише 12 закладам вдалось отримати потомство цього рідкісного птаха. Наразі в столичному зоопарку утримується одразу два види пеліканів — рожевий та кучерявий.
"Ці птахи надзвичайно примхливі та складні в розведенні. Тому таке справжнє диво стало для працівників КиївЗоо ніби подарунком на День Святого Миколая, яким ми радо ділимося з відвідувачами", — йдеться у повідомленні.
Працівники зоопарку зазначають, що пташенята ще по-дитячому незграбні, вкриті сіреньким пушком та не вміють плавати. Однак за кілька місяців вони мають стати величними рожевими птахами.
Головна складова раціону пташенят — свіжа річкова риба, якої кожен пеліканчик з'їдає 1,5 кг на добу. Подивитися на них можна в Зимовому пташнику у нижньому парку Київського зоопарку.
Вхід у зоопарк — до 15:00, перебування на території дозволено до 16:30. Час роботи квиткових кас: пн — з 12:00 до 15:00, вт-нд — з 10:00 до 15:00.
Що відомо про тварин у Київському зоопарку
Під час війни Київський зоопарк став центром порятунку та реабілітації диких тварин зі всієї України. Допомогу отримали вже понад 500 особин. Серед них майже 100 різних птахів.
Під час виконання бойового завдання на Харківщині, в одному зі зруйнованих обстрілами будинків військові знайшли двох совенят. Їх яких назвали Арей та Магура і спочатку передали ГУР. Наразі вони житимуть у Київському зоопарку.
Після тримісячної реабілітації до природного вольєру вийшли три птаха Нанду, яких врятували з постраждалих територій Сумщини. У свої новій домівці вони живуть як і у природі разом з іншими південно-американськими сусідами — гуанако.
Врятований від обстрілів капібара Тоха також вийшов у відкритий природній вольєр. У київському зоопарку на нього ще чекає довгий шлях реабілітації та соціалізації з іншими капібарами. Ще у звіринці облаштували нове житло для сервалів, врятованих від обстрілів на сході країни.
Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію.
Традиційно восени мешканців зоопарку годують гарбузами. Цогорічний гарбузовий сезон відкривали бізони, зубри та коні Пржевальського.
Також у зоопарку проводять кавунові вікенди. Такі частування влаштовують у багатьох зоопарках світу, аби кожній тварині створити умови, наближені до природних — з різними запахами, звуками, новими предметами, цікавими іграшками та різноманітними кормами. Ще жителів зоопарку пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні.