ГУР передав врятованих із зони бойових дій совенят Київському зоопарку

Доповнено
Совеня, яке врятували на Харківщині. Суспільне/Анна Сергієць

Реабілітація врятованих із зони бойових дій тварин та птахів стали для Київського зоопарку одним із головних напрямків роботи. Наразі тут житимуть двоє врятованих на Харківщині совенят.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Під час виконання бойового завдання українські бійці 92-ї окремої штурмової бригади відбили у російських військ позиції на Харківщині. В одному зі зруйнованих обстрілами будинків, в населеному пункті Липці, заступник командира 1 ударної роти "Рамзес" знайшов двох совенят. Вони були голодні та виснажені.

Совеня. ГУР

"Врятували двох совенят, які без українських захисників загинули б. Вони були в клітці. І клітка була закрита, і будинок зруйнований. Власне, українські воїни рятують життя, життя не тільки українських людей, але і наших братів менших", — сказав представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

Врятоване совеня. ГУР

За його словами, оскільки символом ГУРу є сова, то військові вирішили подарувати врятованих птахів очільнику Головного управління розвідки Кирилу Буданову.

"Звичайно, спецпризначенці дуже хотіли залишити совок собі на території частини, пропонували різні варіанти облаштувати домівку, вольєр і багато інших речей, щоб гості насолоджувались і знайомились. Але це позиція генерала Буданова, це має бути спільна радість. І українські діти насамперед мають можливість спілкуватися з українськими совками", — додав Юсов.

Вольєр із совами у Київському зоопарку. Суспільне/Анна Сергієць

Совенят назвали Арей та Магура. Наразі вони знайшли новий дім в Київському зоопарку. Представник ГУР висловив вдячність працівникам зоопарку, для яких реабілітація евакуйованих із передової тварин стала одним із ключових напрямків роботи.

Інформаційна довідка біля вольєру із совами. ГУР

"Я дуже радий тому, що хлопці спрацювали дуже класно, передали нам цих тварин. У них все буде добре, я скажу вам, на 100%. Я хотів би дати пораду, що коли щось таке знайдете, везіть. Ми реабілітуємо тварин, адаптуємо і намагаємось навіть в такі важкі часи зробити все, щоб у них все було добре", — сказав генеральний директор Київського зоопарку Кирило Трантін.

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

Столичний зоопарк під час війни приймає тварин, евакуйованих із зони бойових дій. У грудні 2023 року у звіринці облаштували нове житло для сервалів, врятованих від обстрілів на сході країни.

Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію.

Також у зоопарку організували експозицію із символами 2024 року — "дракончиками". Відвідувачам показують шоломоносних василісків.

Також у зоопарку мешкає старожил — самцю горили Тоні у 2023 році виповнилося 49 років. Він один із найстаріших представників виду в Європі. Вже понад 20 років Тоні живе у столичному зоопарку.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують показові годування. Зокрема, для тварин організували частування кавунами. Ними ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.

Ще жителів зоопарку пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні. Восени тварин годували гарбузами. На вихідних відвідувачі могли побачити, як їдять та граються, зокрема, носухи, єноти та фретки.