Новий авіарій: у Київському зоопарку облаштували домівку для врятованих птахів

Папуги розелла. Київський зоопарк

Під час війни Київський зоопарк став центром порятунку та реабілітації диких тварин зі всієї України. Допомогу отримали вже понад 500 особин. Серед них майже 100 різних птахів.

Про це повідомляє пресслужба Київського зоопарку.

Зазначається, що для тих тварин, які після лікування та реабілітації залишились у Київському зоопарку створюються відповідні видоспецифічні умови, наближені до природних.

Папуга Крамера. Київський зоопарк

Зокрема, таким є новий авіарій для двадцяти врятованих папуг. Серед них: папуга Крамера, папуга індійський, розелла червона, розелла строката. Когось з них привезли з постраждалих територій, когось віддали люди, а когось просто підкинули під зоопарк у коробці.

Папуга Крамера. Київський зоопарк

"Нова оселя зроблена з урахування комфорту та благополуччя тварин: стовбури дерев із дуплами, в'язанки гілок для облаштування гнізд, присади та годівнички, а для корисного та активного дозвілля у авіарії встановлено лазалки та гойдалки, пісочницю та канатні доріжки", — йдеться у повідомленні.

Папуга Крамера. Київський зоопарк

Фахівці зоопарку зауважили, що для піших прогулянок цих пернатих вимостили пішохідні доріжки та галявини з конюшини та садового різнотрав'я із крапельним поливом. А оскільки ці папужки полюбляють водні процедури у їхніх апартаментах розмістили декоративний басейн-фонтан.

Папуга розелла. Київський зоопарк

Вхід до зоопарку дозволений до 16:30, перебування на території — до 18:00. Центральні квиткові каси працюють у понеділок із 12:00 до 16:30, з вівторка до неділі — з 10:00 до 16:30. Також квитки можна купити онлайн.

Папуга індійський. Київський зоопарк

Що відомо про тварин у Київському зоопарку

Столичний зоопарк під час війни приймає тварин, евакуйованих із зони бойових дій. У грудні 2023 року у звіринці облаштували нове житло для сервалів, врятованих від обстрілів на сході країни.

Київський зоопарк запрошує відвідувачів подивитись на каракалів, яких врятували від жорстокого поводження. Тварини майже рік проходили реабілітацію.

Також у зоопарку організували експозицію із символами 2024 року — "дракончиками". Відвідувачам показують шоломоносних василісків.

Минулої весни у зоопарку створили понад 19 нових родин. А наприкінці 2023 року там з'явилась нова сім'я оленів.

Також у зоопарку мешкає старожил — самцю горили Тоні у 2023 році виповнилося 49 років. Він один із найстаріших представників виду в Європі. Вже понад 20 років Тоні живе у столичному зоопарку.

Попри воєнний стан працівники столичного зоопарку постійно влаштовують показові годування. Зокрема, для тварин організували частування кавунами. Ними ласували слон, ведмежатко та котячі лемури.

Ще жителів зоопарку пригощають яблуками. Серед інших їх дуже полюбляють копитні. Восени тварин годували гарбузами. На вихідних відвідувачі могли побачити, як їдять та граються, зокрема, носухи, єноти та фретки.