Перейти до основного змісту

"Повернення додому": у Києві відкрили бронзову скульптурку в межах проєкту "Шукай!"

Мініскульптурка проєкту "Шукай!" — "Повернення додому". Суспільне/Анастасія Карнаух

Сьогодні, 1 листопада, на Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили бронзову скульптурку проєкту "Шукай!". Скульптурка присвячена темі повернення українців додому.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Мініскульптурка має назву "Повернення додому". Це — два поїзди, які прибувають на першу платформу Центрального залізничного вокзалу. Один із них — з військовими з Краматорська, інший — з-за кордону. Залізничний вокзал стає локацією-символом українців, які прямують додому або повертаються з фронту.

"Колись головним урочистим в'їздом до міста були Золоті ворота. Через них у Київ в'їжджали учасники військових походів, посли країн-друзів. Тепер на себе цю роль перебрали Залізні ворота залізничного вокзалу", — сказала авторка проєкту "Шукай!" Юлія Бевзенко.

Фрагмент мініскульптурки проєкту "Шукай!" — "Повернення додому". Суспільне/Анастасія Карнаух

У персонажів скульптурки "Повернення додому", є прототипи: військовий зі своєю дружиною, яка приїхала в Краматорськ поїздом, щоб дізнатись із чоловіком стать їхньої майбутньої дитини, хлопчик із загубленою в поїзді, а потім повернутою залізничниками іграшкою та родина з Маріуполя.

Фрагмент мініскульптурки проєкту "Шукай!" — "Повернення додому". Суспільне/Анастасія Карнаух

"Проте це присвята не саме цим, а мільйонам подібних історій. З моменту відкриття скульптура слугуватиме нагадуванням про важливість повернення всіх українців додому", — сказала Бевзенко.

Фрагмент мініскульптурки проєкту "Шукай!" — "Повернення додому". Суспільне/Анастасія Карнаух

"Від початку повномасштабного вторгнення залізничники евакуювали більш як 4 млн українців, переважно з дітьми та домашніми улюбленцями. У зворотному напрямку — на схід — ми щодня відправляємо тисячі наших незламних захисників. Ми продовжуємо рух заради повернення їх усіх: врятованих від війни жінок і дітей з-за кордону, а наших воїнів — з фронту", — сказав в. о. директора "Вокзальна компанія" АТ "Укрзалізниця" Сергій Олійник.

Мініскульптурка проєкту "Шукай!" — "Повернення додому". Суспільне/Анастасія Карнаух

Проєкт "Шукай!" — мистецький задум, що розповідає історію Києва у бронзових мініскульптурках. Його було створено для того, щоб жителі та гості міста мали можливість пізнавати історію столиці без гіда. Кожна скульптура має QR-код, який після сканування відкриває сторінку з детальною інформацією про створення витвору.

Раніше повідомлялося, що на Аскольдовій могилі встановили мініскульптуру "Герої", присвячену військовим. На ній зображений воїн, який прихилив коліно перед українським прапором. Мініатюрна скульптура розміщена на дзвіниці церкви Святого Миколая Чудотворця. Щоб роздивитися її, необхідно прихилити коліна, вшанувавши таким чином загиблих бійців.

Також у столиці є мініскульптурка, присвячена літері "Ї". Її розмістили на фасаді корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Ця скульптурка присвячена символу української ідентичності, без якого, зокрема, не складуться слова "Київ" та "Україна".

Ще у Києві відкрили мініскульптуру "Прочитано" — дві галочки, які присвячені прочитаним повідомленням. Її встановили біля книгарні на Хрещатику. Мініскульптуру присвятили всім, хто чекає на дві галочки довгими годинами та днями. Зокрема, рідним, які пишуть військовим та родичам на окупованих територіях.

На фасаді першого корпусу Національного технічного університету "КПІ ім. Ігоря Сікорського" є мініскульптурка "Цукровий бурячок". Вона присвячена українським меценатам-цукроварам, які долучилися до розбудови Києва на початку ХХ століття.

45-ту мініскульптуру присвятили "Київській перепічці". Вона розташована на стіні поруч із закладом швидкого харчування, що працює з 1986 року, на вулиці Богдана Хмельницького.

Топ дня

Вибір редакції