Перейти до основного змісту

Київській перепічці присвятили мініскульптуру: де її шукати

Мініскульптура "Київська перепічка". Facebook/Юлія Бевзенко/Андрій Проць

У Києві в межах проєкту "Шукай" виготовили 45-ту скульптуру і присвятили її культовому закладові швидкого харчування "Київська перепічка".

Про це повідомляє авторка проєкту Юлія Бевзенко в Facebook.

Скульптура перепічці розташовується на стіні поруч із закладом швидкого харчування, що працює з 1986 року, на вулиці Богдана Хмельницького у Києві. Скульптура стала 45-ю в серії мініскульптур культурно-історичного проєкту "Шукай", що через бронзові вироби показує знакові для Києва події, речі та людей.

Бевзенко зізналася, що її часто запитували, коли ж нарешті буде скульптура, присвячена закладу.

"Я їла її, коли ще дитиною приїхала в Київ і коли навчалася в театральному, їла з друзями та навіть з кухарем ресторану NOMA, коли презентувала Київ. І головне — майже така сама історія пов'язує сосиску в тісті з мільйонами киян. Я вдячна «Київській перепічці» за те, що цей досвід у кожного з нас був, є і буде", — каже Бевзенко.

Вона додала, що скульптура має вбудований нагрівач, тож завжди буде теплою.

Антон Грищенко, засновник та директор ТОВ "Українська перепічка" розповів, що це вперше заклад виходить у публічну комунікацію з моменту відкриття в 1986 році. Він наголосив, що радий тому, як перепічка змогла меценатським коштом профінансувати проєкт.

Історико-культурна ініціатива "Шукай" віддає шану знаковим для Києва місцям, серед них є:

  • "Негайна допомога", — скульптура Юрія Білявського присвячена першій службі київської негайної допомоги, що відкрилась у 1881 році;
  • "Київський богатир Кирило Кожум'яка" авторства скульптора Марка Галенка, герой українського епосу часів Київської Русі;
  • "Київський каштан", присвячений цим деревам у столиці;
  • "Київський балкон" авторства скульпторки Ольги Колесник, присвячений культурі балконів, які "вдосконалюють" архітектурний задум будівлі своєю захаращеністю.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media

Топ дня

Вибір редакції