Чоловіки стали менше звертатися на телефон довіри щодо домашнього насильства — Хонда

Протягом останніх двох місяців кількість звернень від чоловіків щодо домашнього насильства на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству зменшилась на 30%.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

"Від чоловіків завжди було набагато менше звернень щодо домашнього насильства, ніж від жінок. Утім якщо в березні було 132 звернення, то у травні — вже 92, тобто на 30% менше. При цьому загальна кількість звернень виросла, порівнюючи з минулим кварталом", — сказала Хонда.

За її словами, у травні на "Телефон довіри" надійшло майже півтори тисячі звернень, зокрема 573 — щодо домашнього насильства. Протягом місяця мобільні бригади соціально-психологічної допомоги надали 229 консультацій щодо фізичного, психологічного й економічного насильства. Показники економічного насильства виросли на 8%, психологічного — на 6%, фізичного — на 2%.

У притулку перебували 11 людей (8 жінок і 3 дітей), у кімнатах кризового реагування — 12 людей (6 жінок і 6 дітей).

"Я хочу закликати звертатись по допомогу всіх, хто цього потребує, незалежно від статі чи віку. Спеціалісти гарантують анонімність та конфіденційність. Якщо ви захисник чи захисниця, вам буде комфортніше спілкуватися за принципом "рівний — рівному", ви можете отримати психологічну консультацію у Київ Мілітарі Хабі", — зауважила Хонда.

Міська служба телефона довіри працює конфіденційно, безоплатно та цілодобово. Звертатися за допомогою можна за одним із номерів: 15-00 (зі стаціонарного), 044-272-15-00 (із мобільного). Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.

Ще у місті минулого року відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.

Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Наразі майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ. Медики готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".