У Києві з’явився Центр допомоги врятованим. Які послуги надаватимуть

Фото: КМДА

У Києві відкрили Центр допомоги врятованим, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку. Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Участь у відкритті взяли перша леді України Олена Зеленська, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, заступниця голови КМДА Марина Хонда, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) Хайме Надаль.

У Києві з’явився Центр допомоги врятованим. Які послуги надаватимуть. Фото: КМДА

Як пояснила заступниця голови КМДА Марина Хонда, заклад стане початковим пунктом отримання багатьох послуг для вимушених переселенців, які залишили домівки через війну. У Києві з 24 лютого таких людей уже 200 тисяч.

У Центрі допомоги врятованим люди, які втекли із зон активних бойових дій, непідконтрольних територій чи потерпіли від війни, зможуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку. Психологи та юристи безкоштовно надають конфіденційну допомогу. Також переселенці зможуть отримати інформацію про медичні послуги, гуманітарну допомогу, допомогу з поселенням, — зазначила Марина Хонда.

Цю допомогу також можуть отримати місцеві мешканці та всі, хто звертається до Центрів.

У Києві з’явився Центр допомоги врятованим. Які послуги надаватимуть. Фото: КМДА

Це вже четвертий подібний заклад в Україні. У кожному Центрі допомоги врятованим працюють:

  • соціальні працівники;
  • психологи, зокрема дитячі психологи;
  • юристи;
  • фахівці, що надають комплексну допомогу у випадках насильства, пов’язаного з війною. Вони допомагають постраждалим подолати посттравматичний синдром і повернутися до нормального життя.
У Києві з’явився Центр допомоги врятованим. Які послуги надаватимуть. Фото: КМДА

Створення мережі Центрів допомоги врятованим у населених пунктах України, які приймають переселенців під час війни, започаткував Офіс віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки UNFPA.

Адреса Центру у Києві: вул. Райдужна, 6А. Консультації щодо роботи фахівців можна отримати за тел.: +38 (066) 170 48 90.

Що відомо

  • Перший в Україні Центр допомоги врятованим від війни громадянам відкрили у Запоріжжі 30 червня. Там надають інформаційну, гуманітарну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Для зручності створили й онлайн-платформу — “Аврора”.
  • Запорізький досвід організації Центру допомоги врятованим використали при створенні подібних закладів в інших регіонах України. Такі установи нині працюють у Львові, Дніпрі, а тепер і в Києві.

Читайте також

Благодійники щодня годуватимуть 3 тисячі жителів Ірпеня

Кличко показав, як відремонтували перші будинки, пошкоджені російськими обстрілами