Розкрадання на реконструкції музею "Київська фортеця": правоохоронці вручили підозру підряднику

Музей "Київська фортеця". Telegram/Київська міська прокуратура

Столичні прокурори вручили підозру директорці приватного товариства у заволодінні бюджетними коштами, в особливо великих розмірах. Правоохоронці недорахувалися майже 900 мільйонів гривень, які "зникли" під час реконструкції музею "Київська фортеця".

Про це інформує Київська міська прокуратура.

Йдеться про події 2020-2021 років. Тоді керівництво музею "Київська фортеця" уклало договір з директоркою приватного товариства на проведення протиаварійних робіт башти № 4 музею, яка є пам’яткою містобудування та архітектури національного значення.

Серед іншого підрядник мав замінити покрівлю башти. Загальна вартість листів покриття була оцінена у 1,4 млн грн. Та експертиза засвідчила, що ціна була значно завищена.

"Під час слідства проведено хімічну, будівельно-технічну, товарознавчу та економічну експертизи якими встановлено завищення вартості вказаних листів покриття в розмірі майже 900 тис. грн", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження ч. 5 ст. 191 КК Заволодіння бюджетними коштами, в особливо великих розмірахУкраїни. Директорці підприємства загрожує до 12 років позбавлення волі.

Раніше правоохоронці повідомили, що у справі про розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції підозру також вручили директорці музею "Київська фортеця".

Що відомо про корупційні схеми привласнення бюджетних коштів у Києві та області

У Києві на Троєщині чистили озеро Гнилуша і "загубили" понад 300 тис. грн. Правоохоронці повідомили про підозру у розкраданні бюджетних грошей та підробці документів підряднику, який взявся за капітальний ремонт та розчищування озера. Тепер підприємцю загрожує до 12 років ув'язнення.

Ексдиректор ритуальної служби відшкодував 16 млн гривень, які начебто заплатив "мертвим душам" за прибирання столичних кладовищ — гроші перераховані на рахунок Київради.

У Києві запідозрили підрядника у розкраданні понад 3,5 млн гривень під час виконання аварійних, відновних робіт по заміні гідроізоляції на Північному та Південному мостах, а також на естакадах та транспортних розв’язках.

Суд відсторонив від посади начальника Управління будівництва, архітектури та землекористування Святошинської райдержадміністрації. Правоохоронці підозрюють посадовця у розтраті 800 тисяч гривень бюджетних коштів, які виділялися на капітальний ремонт найпростішого укриття.

На Київщині судитимуть посадовця відділу освіти однієї з міськрад та керівника будівельної фірми за розтрату бюджетних коштів на облаштуванні укриття. За даними правоохоронців, під час ремонту сховища в дитсадку привласнили понад 80 тис. грн.

Бучанська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно незаконного привласнення майже півмільйона гривень бюджетних коштів Коцюбинської селищної ради. Звинувачують підрядницю, яка мала зробити ремонт прибудинкової території.

Бориспільська прокуратура звинувачує директора товариства з обмеженою відповідальністю. Його підозрюють у привласненні понад 4 мільйонів гривень бюджетних коштів під час ремонту пологового будинку.

У Києві прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо директора підрядної організації, якого підозрюють у привласненні 4 млн грн під час капітального ремонту футбольного поля.

Також правоохоронці викрили столичних посадовців на розкраданні грошей під час ремонту асфальтобетонного покриття у Солом'янському районі. У бюджеті недорахувалися майже 5 млн грн.