У Києві понад 9,5 тисяч містян стали інвалідами внаслідок війни

Павлівський сквер, Київ. КМДА

У столиці проживає понад 150 тисяч людей з інвалідністю, з них близько 9,5 тисяч набули інвалідність внаслідок війни.

Про це інформує Київська міська рада.

Столичні посадовці запевняють, що Київ нині робить акцент на створенні середовища, доступного для усіх людей в усіх сферах життя столиці.

"Місто позбувається перешкод, які ускладнюють або унеможливлюють доступ до приміщень, послуг для людей з інвалідністю, яких у столиці понад 150 тисяч, а також інших маломобільних груп населення. Забезпечення доступності охоплює дуже багато факторів, як і у сфері транспортної та житлової інфраструктури, так і у питаннях створення інформаційних ресурсів", — звітує Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю, голова міського комітету доступності Леся Петрівська.

Раніше повідомлялося, що у столиці відновили роботу міського комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Комітет нині напрацьовує нові шляхи розширення безбар’єрності.

Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності

Цього року у КМДА розпочалась робота над розробкою комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які працюють з цією темою.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва стане інклюзивність. Для інклюзивності в столиці понижуватимуть бордюри, а ще проведуть масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.

У березні у Києві облаштували новий безбар'єрний світлофор на перехресті вулиць Алішера Навої та Воскресенської. Там понизили бордюри, встановили тактильну плитку і пристрої звукового оповіщення, що дозволить пішоходам із порушеннями зору та маломобільним групам населення безперешкодно та безпечно перетинати проїжджу частину.

У квітні у столиці запустили у роботу світлофор, який запрацював на перехресті вулиць Академіка Заболотного та Квітуча. Також запрацював реконструйований світлофорний об'єкт на вул. Ревуцького, 40. Ремонт робили через закінчення терміну експлуатації обладнання та електрокабелів. Це, зокрема, призводило до перебоїв електроживлення й роботи світлофору загалом.

У столиці у Святошинському районі дорожники розпочали будівництво нового світлофорного об'єкта. Його облаштовують для підвищення безпеки дорожнього руху як для пішоходів, так і для водіїв автотранспорту.

У Києві багатоповерхівки облаштують пандусами. Кияни можуть подавати заявки. Наразі в кожному районі столиці формуються адресні переліки, згідно з якими будинки облаштують пандусами, підйомниками або взагалі переобладнають вхідні групи. Адреси узгоджуються з підрозділами соціального захисту, щоб першочергово включити ті будинки, в яких проживають люди з інвалідністю.

Київські парки та сквери реконструюватимуть з врахуванням вимог безбар'єрності. Найперше відремонтують зелені зони біля медзакладів.