У Києві запрацював світлофор, оновлений за принципом безбар'єрності

Світлофор на вул. Ревуцького, 40. Фото: Дарницька РДА/Telegram

У Києві запустили у роботу відремонтований світлофор. Він запрацював у Дарницькому районі столиці.

Про це повідомляє у Telegram пресслужба Дарницької районної державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Центр організації дорожнього руху".

Зазначається, що реконструйований світлофорний об'єкт запрацював на вул. Ревуцького, 40. Він облаштований з урахуванням принципів безбар'єрності. Це дозволить полегшити пересування маломобільним групам населення та людям із порушеннями зору.

"Під час реконструкції на об'єкті понизили бордюри, облаштували тактильну плитку і встановили пристрої звукового оповіщення для людей із порушеннями зору", — йдеться у повідомленні.

У РДА поінформували, що ремонт робили через закінчення терміну експлуатації обладнання та електрокабелів. Це, зокрема, призводило до перебоїв електроживлення й роботи світлофору загалом.

"Наразі світлофорний об'єкт працює в координованому режимі, для зручності переходу у вечірній час — з 21:30 до 06:00. Для пішоходів встановлено кнопки виклику зеленого сигнала", — поінформували в адміністрації.

Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності

У березні у Києві облаштували новий безбар'єрний світлофор на перехресті вулиць Алішера Навої та Воскресенської. Там понизили бордюри, встановили тактильну плитку і пристрої звукового оповіщення, що дозволить пішоходам із порушеннями зору та маломобільним групам населення безперешкодно та безпечно перетинати проїжджу частину.

У квітні у столиці запустили у роботу світлофор, який запрацював на перехресті вулиць Академіка Заболотного та Квітуча.

Цього року у КМДА розпочалась робота над розробкою комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які працюють з цією темою.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва стане інклюзивність. Для інклюзивності в столиці понижуватимуть бордюри, а ще проведуть масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.