За принципом безбар'єрності: у Києві встановлять нові світлофори

Пішохідний перехід на вулиці Героїв Космосу, 8/11 у Києві, де комунальники встановлять новий світлофорний об'єкт. КМДА

У столиці у Святошинському районі дорожники розпочали будівництво нового світлофорного об'єкта. Його облаштовують для підвищення безпеки дорожнього руху як для пішоходів, так і для водіїв автотранспорту.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на комунальне підприємство "Центр організації дорожнього руху".

Дорожній об'єкт буде розташований за адресою: вул. Героїв Космосу, 8/11. Зокрема, там передбачено встановити 16 транспортних світлофорів і 8 пішохідних, а також 8 пристроїв звукового сповіщення та 6 детекторів руху автотранспорту. Для комфорту маломобільних груп населення на об'єкті понизять бордюри та встановлять тактильну плитку.

Комунальники готують місце для нового світлофора на вулиці Героїв Космосу, 8/11. КМДА

"Наразі фахівці влаштовують трубні переходи методом направленого горизонтального буріння загальною протяжністю 112 м. Цей метод дозволяє зберегти дорожнє покриття та не перекривати рух транспорту", — йдеться у повідомленні.

Потому комунальники облаштують кабельні колодязі та фундамент для світлофорних консолей і металевих конструкцій, поінформували в адміністрації.

Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності

У березні у Києві облаштували новий безбар'єрний світлофор на перехресті вулиць Алішера Навої та Воскресенської. Там понизили бордюри, встановили тактильну плитку і пристрої звукового оповіщення, що дозволить пішоходам із порушеннями зору та маломобільним групам населення безперешкодно та безпечно перетинати проїжджу частину.

У квітні у столиці запустили у роботу світлофор, який запрацював на перехресті вулиць Академіка Заболотного та Квітуча. Також запрацював реконструйований світлофорний об'єкт на вул. Ревуцького, 40. Ремонт робили через закінчення терміну експлуатації обладнання та електрокабелів. Це, зокрема, призводило до перебоїв електроживлення й роботи світлофору загалом.

Цього року у КМДА розпочалась робота над розробкою комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які працюють з цією темою.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва стане інклюзивність. Для інклюзивності в столиці понижуватимуть бордюри, а ще проведуть масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.