Безбар'єрність та доступність — пріоритетні напрями у сфері організації дорожнього руху у Києві

У Києві займаються проєктуванням схеми організації дорожнього руху. Йдеться про урахування доступності вуличної інфраструктури для кожної людини незалежно від рівня її мобільності.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на начальника відділу міської мобільності та веломережі Служби розвитку організації дорожнього руху Володимира Мальованого.

За його словами, наразі для зручності маломобільних груп населення та людей з дитячими візочками підземні переходи дублюють наземними. Це робиться там, де дозволяють державні стандарти та будівельні норми. Із початку цього року облаштували два регульовані наземні пішохідні переходи, що дублюють підземні. У планах реалізувати ще шість.

Також під час реконструкції чи будівництва нових світлофорів на пішохідних переходах понижують бордюри, облаштовують тактильну плитку та встановлюють пристрої звукового супроводу. Таким чином позначаються місця потенційної небезпеки для людей із порушенням зору.

"У цьому році на вулично-дорожній мережі столиці планують побудувати 9 і реконструювати 4 світлофорних об'єкти з дотриманням принципів безбар'єрності. На 40 світлофорних об'єктах встановлять пристрої звукового супроводу", — сказав Мальований.

Він зауважив, що на 256 наземних пішохідних переходах планують понизити бортовий камінь. Також є пропозиція облаштувати "віденські" зупинки, покриття яких підняте над проїжджою частиною. Із них легше сідати у громадський транспорт людям з інвалідністю та маломобільним групам населення.

"Ще одне рішення — облаштування мнемосхем на світлофорних об'єктах. Це тифлотехнічний засіб просторового орієнтування для людей із порушенням зору, що на світлофорних об'єктах відображає схему переходу", — підсумував Мальований.

Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності

У березні у Києві облаштували новий безбар'єрний світлофор на перехресті вулиць Алішера Навої та Воскресенської. Там понизили бордюри, встановили тактильну плитку і пристрої звукового оповіщення, що дозволить пішоходам із порушеннями зору та маломобільним групам населення безперешкодно та безпечно перетинати проїжджу частину.

У квітні у столиці запустили у роботу світлофор, який запрацював на перехресті вулиць Академіка Заболотного та Квітуча.

Цього року у КМДА розпочалась робота над розробкою комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які працюють з цією темою.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва стане інклюзивність. Для інклюзивності в столиці понижуватимуть бордюри, а ще проведуть масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.