На Київщині за кошти ФЛН будують інклюзивне укриття подвійного призначення

Укриття для ліцеїстів у с. Фурси. Фото: КОВА

У Київській області триває будівництво захисних споруд для закладів освіти. Один з таких об'єктів наразі зводять у селі Фурси на території місцевого ліцею. Будівництво ведеться коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

Зазначається, що нова споруда розрахована на одночасне перебування до 500 людей. Зведення укриття розпочали восени минулого року. Спочатку будівельники підготували територію, облаштували котлован та залили фундамент. Після цього звели зовнішні стіни, перекриття та збудували міжкімнатні перегородки всередині споруди. Також провели вирівнювальну стяжку підлоги.

"Наразі на об'єкті ведуться внутрішні оздоблювальні роботи. Паралельно фахівці працюють над облаштуванням внутрішніх електромереж, мереж водопостачання, водовідведення та вентиляції. Згодом підрядник розпочне виконувати зовнішнє опорядження споруди та проведе засипку", — йдеться у повідомленні.

Укриття для ліцеїстів у с. Фурси. Фото: КОВА

У КОВА поінформували, що нове укриття буде подвійного призначення. Воно використовуватиметься як сховище під час небезпеки, а також там проводитимуть гуртки та спортивні заняття в мирний час.

Споруда складатиметься з окремих приміщень, які будуть облаштовані відповідно до потреб. Крім того, нове будівництво виконають з урахуванням всіх вимог безбар'єрності. Також для потреб інклюзивних класів буде облаштовано ресурсну кімнату.

Раніше в КОВА повідомляли, що на сьогодні в Київській області вже облаштовано понад 1,2 тис. укриттів в закладах освіти. Наразі робота триває.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.

Наприкінці минулого року КОВА запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності". Функціонал чат-боту дозволяє вибирати, куди сховатися чи де підзарядитися, за геолокацією і вручну. Він показує всі найближчі "пункти" й укриття та відстань до них. Також їх можна шукати за населеним пунктом. Щоб відфільтрувати весь список, потрібно почати вписувати адресу або назву необхідного місця.

У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.

Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.

Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.

На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.