Допомогли італійці: на Київщині для учнів однієї зі шкіл збудували наземне укриття

Укриття у Блиставицькій школі №6. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

На Київщині у селі Блиставиця Бучанського району звели нове наземне укриття. Сховище збудували для учнів школи №6.

Про це у Telegram повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що під час повітряних тривог учні та педагоги закладу зможуть перебувати у новому безпечному просторі, що розрахований на 100 людей. Укриття встановлене за фінансуванням італійського благодійного фонду. Воно виготовлене із залізобетонної конструкції та зможе захистити дітей від уламків.

Укриття у Блиставицькій школі №6. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

"Раніше учні переховувалися в укритті дитячого садочка. Тепер частина з них може скористатися новим простором. Тож нам значно комфортніше проводити навчання під час повітряних тривог", — йдеться у повідомленні.

Наприкінці березня повідомлялося, що у Київській області будують укриття у 17 школах та дитячих садках, ще в 16 закладах освіти триває ремонт сховищ. Наразі в регіоні розробляють проєктно-кошторисну документацію для будівництва та капремонтів укриттів у 42 школах та дитсадках. У шести закладах освіти планують встановити модульні укриття.

Що відомо про забезпечення укриттями закладів освіти на Київщині

Упродовж 2022-2023 років у Київській області відремонтували укриття майже в 900 закладах освіти. Цьогоріч планують облаштувати ще близько сотні укриттів в освітніх установах регіону.

Наприкінці минулого року КОВА запустила чат-бот "Київщина безпечна". За його допомогою можна дізнатися повну інформацію про укриття та "пункти незламності". Функціонал чат-боту дозволяє вибирати, куди сховатися чи де підзарядитися, за геолокацією і вручну. Він показує всі найближчі "пункти" й укриття та відстань до них. Також їх можна шукати за населеним пунктом. Щоб відфільтрувати весь список, потрібно почати вписувати адресу або назву необхідного місця.

У дитсадку в селі Крюківщина відкрили відремонтоване укриття. Його площу збільшили удвічі. Там облаштовані місця для інклюзивних занять зі спеціалістами та спортзал.

В Юрівському ліцеї Гатнянської громади відкрили укриття, яке вміщує 700 людей одночасно. Тут навчаються 365 дітей — переважно з сіл Юрівка та Віта-Поштова. Укриття є одним із найбільших в закладах освіти області — 725 м кв.

Наразі зводять бомбосховище у Гоголівському ліцеї, що в Броварському районі. Через відсутність укриття частина ліцеїстів змушені навчаютися дистанційно.

Будується протирадіаційне укриття на території Мархалівської гімназії у Фастівському районі. Через відсутність власного сховища гімназисти змушені навчатися у школі іншого населеного пункту.

На території Переяславського ліцею №5 теж зводять протирадіаційне укриття. Після введення сховища в експлуатацію ліцеїсти зможуть навчатися в одну зміну.