У Києві з'явилася вулиця гумориста Павла Глазового

Вулиця Онискевича, яку перейменували на честь поета Глазового, Київ. Фото: Київська міська рада

Київ продовжує процес деколонізації столичної топоніміки. У Святошинському районі Києва вулицю Григорія Онискевича перейменували на честь поета Павла Глазового.

Про це інформує Київська міська рада.

"Вулиця Григорія Онискевича (названа на честь російського — радянського військового пілота-винищувача) у Святошинському районі столиці, рішенням Київської міської ради отримала нову назву — вулиця Павла Глазового", — йдеться у повідомленні.

Нова назва запропонована на честь українського поета-гумориста і сатирика Павла Глазового.

"За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці", — зазначили у Київській міській раді.

Там також нагадали, що зміна назв вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ не передбачає переоформлення документів.

Що відомо про деколонізацію і дерусифікацію в Києві

26 квітня 2022 року в Києві демонтували радянський монумент під Аркою тоді ще "дружби народів". Гранітну стелу з багатофігурною групою, присвячену Переяславській Раді, планували розібрати згодом.

Саму Арку перейменували рішенням Київради 14 травня 2022 року. Тепер вона офіційно називається Арка Свободи українського народу. Тоді ж столичні депутати затвердили перелік понад 40 пам'ятників і пам'ятних знаків, які мали прибрати з вулиць і будівель столиці і передати до музею тоталітаризму.

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

1 серпня 2023 року в Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризуба завершили до Дня Незалежності України.

Загалом у Києві демонтували понад 60 пам'ятних об'єктів, які пов'язані з історією та культурою РФ або СРСР.