Дерусифікація Києва: у столиці хочуть перейменувати 279 міських об’єктів

. Ілюстративне фото: pixabay

Київська міська рада до 1 травня збирає пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Про це повідомив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

"У результаті повномасштабного військового вторгнення необхідно захищати інтереси держави у всіх сферах діяльності. Депутатський корпус Київської міської ради прийняв рішення зібрати пропозиції мешканців щодо перейменування міських об’єктів, які носять назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. Кияни можуть надсилати свої пропозиції до 01 травня. Для цього необхідно надати інформаційну довідку та обґрунтувати запропоновану назву. Згодом буде проведено рейтингове голосування", — розповів Бондаренко.

Заступник міського голови уточнив, що якщо не надійде жодних пропозицій щодо окремих об'єктів, їх перейменовано не буде.

З повним списком обʼєктів, які планується перейменувати, а також зі зразком оформлення обґрунтування щодо нових назв можна ознайомитися за посиланням.

Зокрема до списку увійшли площа Перемоги, вулиця Московська, вулиця Анни Ахматової, Мінський проспект, проспект Павла Тичини тощо.

Свої пропозиції щодо перейменування можна відправити на електронну пошту: mailto:name@kmr.gov.ua

Що відомо

  • У Києві під Аркою дружби народів цього тижня демонтують бронзову скульптуру двох робітників. Саму ж Арку перейменують.
  • У Києві можуть прибрати ряд радянських пам'яток, зокрема герб СРСР на щиті "Батьківщина-мати".
  • Київський метрополітен 15 квітня розпочав онлайн-опитування щодо змін назв 5 станцій столичного метрополітену. Йдеться про “Мінську”, “Героїв Дніпра”, “Берестейську”, “Дружби народів” та “Площу Льва Толстого”.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 61. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!