У Києві почали демонтаж радянського монумента під Аркою дружби народів

У столиці 26 квітня демонтують радянський монумент під Аркою дружби народів, саму арку планують перейменувати та підсвітять кольорами українського прапора.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

Фото: Тарас Ібрагімов / Суспільне

"Своїми останніми діями Росія показала свою справжню "дружбу" звірячими вбивствами у містах України, і це означає, що ці старі символи начеб-то дружби між Україною і Росією, які були встановлені за Радянського Союзу, мають набувати нового сенсу", — сказав мер Києва Віталій Кличко.

Одна скульптурна композиція буде тимчасово закрита опоряджувальними матеріалами та розібрана згодом, а іншу — почали демонтувати вже сьогодні.

"І що символічно — коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника…", — зауважив міський голова.

На наступній сесії Київської міської ради Кличко подаватиме проєкт рішення про перейменування Арки дружби народів на Арку свободи українців.

Що відомо

  • Київська міська рада до 1 травня збирає пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У списку нині 467 об'єктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
  • У Києві планують прибрати ряд радянських пам'яток, зокрема герб СРСР на щиті "Батьківщина-мати".
  • Київський метрополітен 15 квітня розпочав онлайн-опитування щодо змін назв 5 станцій столичного метрополітену. Йдеться про “Мінську”, “Героїв Дніпра”, “Берестейську”, “Дружби народів” та “Площу Льва Толстого”.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 62. Текстовий онлайн

"Ми вже шукаємо понад 16 тисяч людей" — Денісова про воєнні злочини, зниклих безвісти та вивезених у РФ

У книжках буде слово "рашизм". Що Зеленський сказав на пресконференції в метро Києва. Головне

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 2.0

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу