єВідновлення: в Ірпені погодили відбудову на власних ділянках на майже 90 млн гривень

Відновлення багатоповерхівки за адресою: вулиця Гостомельське шосе, 22. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

В Ірпені на Київщині в межах програми єВідновлення погодили 19 відбудов на власній ділянці на понад 86 мільйонів гривень. Також затвердили кошториси на ремонти низки багатоповерхівок та надали дозволи на виконання робіт підрядним організаціям.

Про це повідомляє у Telegram Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, також у місті затвердили видачу 36 житлових сертифікатів на купівлю нових помешкань на 114 мільйонів гривень.

20 сертифікатів скасували через низький коефіцієнт розрахунку вартості 1 м² зруйнованих квартир старого житлового фонду (до 1991 року). Оскільки власникам не вистачає грошей на купівлю нової нерухомості, вони відмовляються від таких виплат.

"Затвердили кошторисну документацію для капремонтів багатоповерхівок по вул. Шевченка, 7 та вул. Матвія Донцова, 24, а також зведення нового будинку на місці демонтованого за адресою: вул. Гостомельське шосе, 12, 14, 16. Це дасть можливість подати їх на державні та донорські програми, знайти кошти для реалізації цих проєктів", — сказав Маркушин.

Міський голова також поінформував про надані дозволи на виконання робіт підрядником у багатоповерхових будинках за адресами: Заріфи Алієвої, 61, Северинівська, 131, 128 та Шевченка, 4. Там потрібно розв'язати проблему з утепленням, яку виявили під час перевірки у рамках місцевої програми контролю якості відбудови.

Що відомо про урядову програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

Із травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

12 травня уряд визначив, що максимальна сума допомоги за програмою "єВідновлення" становить 200 тисяч гривень. У червні в Україні почалися перші виплати коштів у межах програми "єВідновлення". Компенсацію отримали люди з Київщини та Донеччини.

1 серпня 2023 року на Київщині стартував другий етап програми "єВідновлення". Власники зруйнованого житла можуть подати заявку на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку.

Станом на середину грудня 2023 року, у 24 громадах Київської області жителі подали понад 2 тис. заявок на отримання житлових сертифікатів. 419 із них отримали позитивне рішення на загальну суму компенсацій понад 1,4 млрд грн.

Наприкінці січня 2024 року у програмі "єВідновлення" стартував новий тип компенсації за зруйноване житло: йдеться про можливість відбудови будинків на своїй земельній ділянці. Це необов'язково має бути та сама земля, де раніше був знищений росіянами будинок.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. З нуля будують ще 30 домівок.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало будматеріали для капремонту 35 помешкань і повної відбудови 37 приватних будинків Ірпеня. Загальна сума підтримки близько 450 тис. доларів США

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

У березні Ірпінь відвідала місія ЄС, щоб перевірити відбудову житлових об'єктів за програмою "Віднови ДІМ", кошти на яку виділив Євросоюз.

Протягом 2022 року в Ірпені повністю відновили 308 багатоповерхових і 120 приватних будинків, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.