Придбали нове житло завдяки "єВідновлення": історії двох мешканців Київщини

. Фото: Бучанська міська рада

Жителі Київщини можуть подати заявку на компенсацію за зруйноване житло за програмою "єВідновлення".

Про це нагадують в Бучанській міській раді.

Під час окупації будинок Анни в селі Блиставиця був вщент зруйнований. Росіяни обстріляли його із гвинтокрила 25 березня 2022 року.

Про знищений будинок повідомили сусіди, оскільки вона з сім'єю виїхала раніше. Родина подала заявку по програмі "єВідновлення" та отримала сертифікат за зруйноване житло.

"Вони його успішно реалізували й придбали нову квартиру", — зазначили в Бучанській міськраді.

Леонід з Ірпеня один з перших в громаді придбав собі будинок за таким самим сертифікатом. Вже за пів року після подачі заявки в "Дії" він отримав ключі від нової оселі.

Зазначається, що кошти на нову нерухомість розраховуються за формулою із трьох складових.

"Площа будинку множиться на показник вартості одного м² індивідуальних житлових будинків (22 197,14 грн) і на коефіцієнт виплат для Київщини (1,519). За будинок площею 90,9 м² Леоніду компенсували 3 млн 65 тисяч гривень. Це і є формула житлового сертифіката", — розповів ірпінській міський голова Олександр Маркушин.

В Ірпінській громаді 261 людина отримала погодження заявки на купівлю житла. Ще понад три тисячі скористалися компенсаціями на ремонт пошкоджених домівок.

Також Маркушин звернувся до мешканців, які чекають можливості відбудови на власній ділянці, оскільки в "єВідновленні" відкрили цей етап.

"Нині ми вже маємо позитивні рішення по 18 заявкам на нове будівництво на суму 73 мільйони гривень", — сказав він.

Що відомо про програму "єВідновлення"

23 лютого 2023 року Верховна рада ухвалила закон про створення державного реєстру пошкодженого та зруйнованого війною майна та порядок компенсації за нього від держави.

З травня 2023 року стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

Отримані кошти українці можуть витратити лише на відбудову власних домівок. А саме — на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які можна оплатити в компаній, що є учасниками програми.

Уряд визначив, що максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати українці, чиє житло отримало незначні пошкодження через повномасштабне вторгнення РФ, становить 200 тисяч гривень.

У середині січня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповідав, що за програмою "єВідновлення" вже понад 35 тисяч українських родин, чиє житло було пошкоджено внаслідок війни, отримали від держави виплати на 3,2 мільярда гривень.

Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров поінформував, що вже понад 500 сімей отримали нове помешкання через державну програму "єВідновлення".