Безкоштовне житло на Київщині для ВПО від благодійників: як взяти участь

Житло для переселенців, "Містечко Хансена". Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

На Київщині діє благодійна програма — житло для внутрішньо переміщених осіб. Це комплекс індивідуальних та багатоквартирних житлових будинків "Містечко Хансена". Порядок заселення визначається Американським благодійним фондом "До України з Любов'ю".

Про це інформує у Telegram пресслужба Ірпінської міської ради.

Зазначається, що взяти участь у програмі можуть українці, які залишились без домівок внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію нашої країни.

"Це житло, яке надається у безкоштовне користування до 5 років на території Софіївської Борщагівки, села Тарасівка (Боярська територіальна громада), будинки для самотніх ВПО похилого віку у селі Колонщина (Макарівська ТГ) та в селі Любимівка", — йдеться у повідомленні.

Житло для переселенців, "Містечко Хансена". Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

У міськраді зауважили, що для отримання житла потрібно заповнити анкету. Громадяни маютьнадати максимально повну інформацію по кожному члену родини та вказати дохід. Хто зможе заселитися, визначатимуть представники благодійної організації.

Пріоритет надається тим, хто опинився у складних життєвих обставинах, родинам, у складі яких є ветерани війни, військовополонені, люди з інвалідністю, які потребують спеціалізованого лікування.

У січні 10 родин переселенців отримали тимчасове житло. Серед новоселів — п'ять сімей поліцейських із Херсонщини, Донеччини та Луганщини, які втратили дім через війну. Дехто з поліцейських, які отримали нове житло, двічі втрачали власні домівки через російську агресію.

Що відомо про "Містечка Хансена" на Київщині

"Містечка Хансена" — це житло для родин, які втратили домівку через російське вторгнення. Засновник та благодійник проєкту — американець Делл Лой Хансен.

У селі Тарасівка на Київщині у жовтні 2023 року відкрили першу чергу "Містечка Хансена". Ключі від квартир отримали 80 родин, які втратили житло через агресію РФ. Загалом у містечку буде 432 помешкання трьох типів.

У грудні минулого року в Тарасівці відкрили другу чергу "Містечка Хансена". Житло отримали ще 147 родин переселенців. Згодом на території містечка планують звести школу і дитсадок, відкрити бібліотеку і громадські простори.

Також нове житло від благодійника Делла Лой Хансена отримали 52 родини переселенців у селі Софіївська Борщагівка. Житлових комплекс розмістив загалом 139 людей із Донецької, Луганської, Херсонської та інших областей.