Протягом 2023 року служба зайнятості на Київщині запровадила нові сервіси, спрямовані на підтримку безробітних та роботодавців. Загалом в регіоні вдалося працевлаштувати 1,8 тисячі внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація із посиланням на обласний центр зайнятості.
Зазначається, що, зокрема, 37 внутрішніх переселенців отримали ваучер на навчання за спеціальностями у таких сферах:
- кулінарія
- психологія
- соціальна робота
- медицина
- архітектура та містобудування
- фізична терапія
- ерготерапіяКомплекс реабілітаційних заходів у людини із порушенням психічних або фізичних функцій організму, спрямованих на відновлення повсякденної діяльності
- агрономія
- фармація.
"724 внутрішньо переміщені громадяни були залучені до суспільно корисних робіт проєкту "Армія відновлення" для виготовлення маскувальних сіток, ремонту військового одягу та амуніції, робіт із виготовлення окопних свічок", — йдеться у повідомленні.
Ще 68 переселенців отримали мікрогрант на створення або розвиток власної справи. 524 роботодавці отримали компенсацію ЄСВЄдиний соціальний внесок — обов'язковий платіж до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування за працевлаштування 864 внутрішньо переміщених осіб.
В адміністрації також поінформували, що упродовж минулого року служба зайнятості Київщини вдосконалювала свою роботу для того, щоб соціальні послуги були ще більш зручними та доступними. Зокрема, були створені нові онлайн сервіси, поліпшені моделі обслуговування клієнтів, реалізована низка урядових ініціатив, спрямованих на підтримку безробітних та роботодавців.
Загалом протягом минулого року 36,8 тис. жителів області були зареєстровані у службі зайнятості, 92,3 тис. — охоплені послугами без реєстрації, 12,6 тис. клієнтів працевлаштовано. 21 житель регіону скористався можливістю програми "Гранти для ветеранів та їх подружжя", 762 підприємці отримали кошти на створення або розвиток власної справи, завдяки чому буде створено 1,8 тис. нових робочих місць.
Восени на Київщині проводили Всеукраїнську інформаційну кампанію "Робота для ВПО: ти потрібен!", інформували у Київському міському центрі зайнятості. За їхніми даними з початку повномасштабного вторгнення послугами столичної служби зайнятості скористалися 7,2 тис. внутрішніх переселенців із 20 областей України. Серед них 72% — жінки.
Що відомо про переселенців у Києві та області
Від початку повномасштабного вторгнення в столиці зареєструвалися близько 289 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Із них — майже 57 тисяч дітей. А з 2014 року — майже 410 тисяч людей. Столична влада наголошує: внутрішньо переміщені особи мають право на ті ж пільги, що й відповідні категорії киян.
Київська міська рада затвердила перелік житлових приміщень, які призначені для переселенців у столиці. Обліком громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, займаються районні адміністрації столиці, а за розподіл житла відповідає департамент будівництва КМДА.
У липні у місті підготували перші 37 квартир для переселенців. Їх заселяли туди на тимчасове проживання. Житло є власністю територіальної громади столиці і надається безкоштовно. Також у столиці можна отримати компенсацію за прихисток вимушених переселенців.
Станом на кінець червня 2023 року у Київській області офіційно зареєструвалися понад 330 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це в 6 разів більше, ніж було на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.