Перейти до основного змісту

У МСЕК на Кіровоградщині, екскерівницю якої підозрюють у корупції, відвідувачів не приймають

Ексклюзивно

У міжрайонній медико-соціальній експертній комісії (МСЕК), що у місті Олександрія Кіровоградської області, екскерівницю якої підозрюють у вимаганні хабаря у військовослужбовця за встановлення групи інвалідності, відвідувачів не приймають, з лікарів залишився один, а сама керівниця звільнилась.

Про це Суспільному розповів головний лікар обласного бюро медико-санітарної експертизи Володимир Бондарь.

Про підозру голові міжрайонної МСЕК, з його слів, дізнався з новин. З посади жінка звільнилась майже півтора місяця тому.

"Вона потрапила до нас після ліквідації Олександрійського онкологічного диспансеру. Пропрацювала вона пів року, до літньої відпускної кампанії. А після відпустки там дещо трапилось, і надалі вона не працювала – була на лікарняному, а 1 жовтня звільнилась. Комісія міжрайонна Олександрійська теж не працює через відсутність кадрів. Там зараз залишився працювати лише лікар-реабілітолог".

Реєстраторка Олександрійської міжрайонної МСЕК Ольга Шпильова сказала, що нині засідань комісії немає, працюють з документами.

"Нічого немає після того, як те все сталось – я тоді у відпустці була, я не свідок, нічого не можу вам сказати".

Зі слів працівниці Олександрійської МСЕК, нині всіх відвідувачів направляють у Кропивницький.

За даними речниці Служби безпеки України в регіоні Юлії Ткач, голову Олександрійської міжрайонної медико-соціальної експертної комісії затримали у серпні, про підозру повідомили 8 листопада. Запобіжний захід підозрюваній, сказала, мають обрати цього тижня.

Суспільне зателефонувало екскерівниці Олександрійської МСЕК, за номерами, які має редакція. Телефон вимкнений. Суспільне озвучить позицію підозрюваної, як тільки зможе з нею поспілкуватись.

Що відомо про МСЕК в Україні та її ліквідацію

  • Функції МСЕК в Україні — встановлення групи інвалідності й відсотку втрати працездатності, а також визначення потреби в реабілітації інвалідів, їхнього протезування й отримання спецтранспорту. Від групи інвалідності залежать пільги, пенсія та дозвіл на роботу або службу.
  • У жовтні працівники ДБР заявили про викриття керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи та її сина Олександра на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли тільки готівкою майже 6 мільйонів доларів США.
  • Також у жовтні Офіс Генерального прокурора розпочав службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Перевіряли центральний апарат, регіональні й спецпрокуратури. Знайшли прокуратури з високим відсотком прокурорів з інвалідністю. Це Черкаська й Хмельницька обласні прокуратури.
  • 22 жовтня президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО, де йшлося розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК до кінця року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців й створення цифровізованої системи для оформлення інвалідності.
  • 29 жовтня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт про вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. Згідно з ним, учасники комісії та пацієнти можуть проходити МСЕК онлайн, а результати її записуватимуть до електронної системи охорони здоров’я.
  • 4 листопада Кабінет міністрів подав у Верховну раду законопроєкт про ліквідацію МСЕК.

Топ дня

Вибір редакції