"Водні перешкоди, обійти, пропливти — де це потрібно, там ми". Як долучитись до бригади морпіхів на Кіровоградщині

37 бригада морської піхоти у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

У День Військово-Морських Сил України, який відзначають у першу неділю липня, представники 37-ї окремої бригади морської піхоти розповіли в Кропивницькому про те, як готують морських піхотинців та як жителі Кіровоградщини можуть долучитись.

Вперше День Військово-Морських Сил України відзначили 1 серпня 1997 року, коли на кораблях Чорноморського флоту підняли українські прапори. У 2005 році Віктор Ющенко переніс святкування на першу неділю липня, проте Віктор Янукович згодом змінив дату, щоб вона збігалася з днем флоту РФ. У 2015 році Петро Порошенко повернув святкування на першу неділю липня, щоб не відзначати цей день разом з окупантом.

Про це в студії Українського радіо Кропивницький розповіли молодші лейтенанти 37-ї бригади морської піхоти Віта Аннюк і Денис Бобков.

В Україні впроваджується новий алгоритм рекрутингу до Збройних сил України. Він покликаний замінити старий механізм на зрозуміле добровільне долучення до служби. Тому представники бригади морської піхоти розповідали про себе людям на центральній площі у Кропивницькому. Піхотинці були на броньовику, який використовують для підвозу військових на позиції, розповів пресофіцер Денис Бобков.

Боєць 37 бригади фотографується з кропивничанами. Суспільне Кропивницький

"Кропивницький – не перше місто, де ми працювали. Зацікавлює велика бронемашина — всім цікаво: дорослим, дітям. Підходили всюди, у всіх містах, різного віку, різної статі. Але у Кропивницькому активність саме у плані рекрутингу доволі велика".

37-ма бригада морської піхоти добре оснащена новітнім обладнанням західних партнерів, військові мають стабільне грошове забезпечення, безплатне медичне обслуговування, щорічну 30-денну відпустку для мобілізованих, оплачувану відпустку за сімейними обставинами зі збереженням грошового забезпечення, є перспективи кар'єрного росту, розповіла Віта Аннюк.

"Ми дбаємо про наш особовий склад, вони проходять навчання в наших навчальних центрах як в Україні, так і за кордоном. Початкова підготовка триває не менш як місяць. Ми намагаємось зрозуміти кому яка спеціальність краще підійде, підготовка за спеціальністю триває також місяць".

Жінка потрапила до бригади восени 2023 року. До того служила у сухопутних військах, куди призвалась після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, не маючи військового досвіду. Віта родом з Івано-Франківщини, міста Коломия. У підрозділі виконує обов'язки психологині.

Пресофіцер 37 бригади морської піхоти Денис Бобков, журналісти Суспільного Наталя Сметанко та Олена Роміцина та психологиня 37 бригади морпіхів Віта Аннюк. Суспільне Кропивницький
"Наша група психологів їде по підрозділах нашої частини. Іноді просто поспілкуватись, іноді потрібно наше професійне втручання, скажімо так. Також психологи можуть бути присутніми на бесідах перед вступом до підрозділу, психологи беруть участь у визначенні професії військового, тобто який напрямок підходить більше новоприбулому. Звичайно, були випадки коли ми відмовляли охочим у службі".

Нині бригада працює на Херсонському напрямку, ближче до води, розповів Денис Бобков.

"Це наша специфіка, ми морська піхота. Водні перешкоди, обійти, пропливти — де це потрібно, там ми".

Навчаються піхотинці у Польщі, бо ландшафт схожий на український, зв'язківці — у Великобританії та Норвегії, танкісти — у Франції.

Денис у бригаді з лютого 2023 року. "(Іронічно) Отакий подарунок зробив дружині у день закоханих — я пішов служити 14 лютого. До цього досвіду служби в армії не мав, військову кафедру не проходив".

Працював в Миколаївській філії Суспільного. У 37-й бригаді виконує обов'язки пресофіцера.

"Я намагаюсь показати у своїй роботі правду про те, як ми воюємо. Якою силою доводиться стримувати ворога. Українські військові — це справжні супергерої, як вони є".

Денис знімає відео про роботу військових, а також допомагає потрапити журналістам до позицій військових, в тому числі іноземним.

"Пам'ятаю приїзд іспанського фотографа Дієго Ерера. Ми фотографували наших мінометників, поїхали на вогневу, потрапили під дощ, пан Ерера втопив дві свої дорогущі лінзи до фотоапарата. Фотограф поділився своїми світлинами з нами, і коли ми виставили їх у соцмережах, коментатори почали закидати, що фото постановчі, бо дуже чиста техніка і солдати. А хлопців помив дощ".

Нині у підрозділі розширюють вплив на військові дії безпілотних літальних апаратів. Тому потребують пілотів та людей, які можуть налаштувати зв'язок. Також потрібні водії та люди, здатні відремонтувати машину.

"Чомусь у багатьох людей картинка в голові, що якщо він потрапить в армію, то він отримає автомат у руки, і його пошлють за 30 метрів до ворога битись з ним голими руками, – говорить Денис. – Армія — це великий організм. В окопах сидить третина військових. Інша частина їх підтримує вогнем, або обслуговує їх: варять їсти, підвозять боєприпаси, нараховують зарплату. Тому потрібні люди різних професій, і піхотинці також, якщо люди хочуть спробувати себе у цій справі — допомогти звільняти Україну, бути причетним до цього важливого історичного процесу".

Піхотинець — найскладніша професія, найнебезпечніша, говорить Денис. Він і сам ним був, до роботи пресофіцером. "Але там, де немає піхоти, та територія не може вважатись звільненою".

Охочі доєднатися до лав 37-ї бригади морської піхоти з Кропивницького – чоловіки.

"Ми познайомились з нашим майбутнім снайпером, — говорить Віта. – Чоловікові виповнилось 25, він зацікавився нашою пропозицією. Інші цікавились безпілотниками".

Ті, хто отримав рекомендаційного листа від бригади, супроводжуються ними на всіх етапах навчання, поки новобранець не почне службу у підрозділі, каже Денис: "Випадків, коли перехоплювали їх інші військові частини у нас не було, але теоретично це можливо".

Контакти 37-ї бригади морської піхоти можна знайти в рекрутинговому центрі у Кропивницькому. Також бригада має сторінки у Facebook та Intagram.

Актуальні вакансії можна переглядати на сайті Lobbyx.