Справа розвідника Червінського: на засідання у Кропивницькому не пустили всіх активістів

Активістів не пускають на засідання у справі Червінського у Кіровоградському районному суді. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградському районному суді в Кропивницькому сьогодні, 20 червня, мають продовжити підготовче засідання у справі розвідника Романа Червінського. Засідання було заплановане на 10:30. Об 11:00 його не розпочали.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з зали суду.

Для засідання обрали залу, де місця для всіх людей, які прийшли підтримати Червінського, не вистачає. Тих, хто намагається пройти, зупиняють працівники судової охорони.

Захисники Червінського клопотали, щоб повернули залу, в якій проводили попередні засідання.

“Мені з невідомих причин не відомо, чому головуючий судя Ігор Гершкул змінив залу судового засідання. Ця зала не вміщує всіх людей, які приїхали підтримати Романа Червінського. Вона набагато менша. Спробуємо замінити залу суду”, – сказав адвокат Андрій Йосипов.

Розпорядник суду Микола Губанов пояснив, що змінити залу суду — це не його розпорядження. Про те, що до зали не можуть потрапити всі охочі, він доповів головуючому судді.

Суддя Ігор Гершкул не задовольнив клопотання захисників, ухваливши рішення не переходити в іншу залу.

Об 11:15 засідання розпочали. За підрахунками адвоката Андрія Йосипова, не потрапили на засідання 20 людей, зайшли 23.

Під час підготовчого засідання в Кіровоградському районному суді над розвідником Романом Червінським у місті Кропивницькому 14 червня захист вимагав документів і свідчень у справі, прокурор клопотав про закрите засідання. Після чотирьох годин зібрання суддя Ігор Гершкул оголосив перерву до 20 червня.

Що відомо про справу розвідника Романа Червінського

Колишнього співробітника ГУР Романа Червінського (він один з організаторів операції із затримання російських бойовиків ПВК "Вагнер") у квітні 2023 року СБУ звинуватила у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області. За інформацією речника СБУ Артема Дехтяренка, Червінський діяв попри заперечення Служби безпеки проводити цю операцію та без згоди відповідних державних органів. У результаті російські спецслужби отримали дані про розміщення на аеродромі "Канатове" особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків. Це дало змогу армії РФ обстріляти летовище. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.

Засідання у справі у Кропивницькому тривають з 12 квітня. До цього майже рік — у Києві.

Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Звинувачення проти нього вважає сфальсифікованими. Каже – спецоперація була погоджена.