На Кіровоградщині з початку року без батьків залишились 101 дитина

У Кіровоградській області з початку 2024 року статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування отримали 101 дитина. Усього на обліку служб у справах дітей в регіоні перебувають 2822 таких дитини.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця начальниці служби у справах дітей в області Світлана Живага.

За її даними, до сімейних форм виховання – усиновлення, влаштування під опіку/піклування, у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу – з початку року залучили 126 дітей.

"14 усиновили, 85 передали під опіку/піклування, створили два дитячі будинки сімейного типу та три прийомні сім’ї, до який влаштували 25 дітей. Двоє дітей повернули батькам, яким поновили відповідні права".

Загалом в області під опікою/піклуванням перебувають 1930 дітей, в 71 дитбудинку сімейного типу та 138 прийомних сім’ях виховують 767 дітей, сказала Світлана Живага.

"Сімейними формами виховання охоплені 95% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В інтернатних закладах області перебувають 96 дітей, які потребують залучення до сімейних форм виховання. Більшість – середнього віку, це слід враховувати".

Що робити тим, хто хоче взяти дитину на виховання

Зі слів заступниці начальниці служби у справах дітей, охочим взяти дитину на виховання необхідно пройти відповідне навчання в обласному центрі соціальних служб.

"За результатами такого навчання видають довідку та рекомендації щодо подальшого влаштування дитини. З березня термін дії довідки подовжили з 12 до 24 місяців з дати її отримання. 2024 року вже відбулось три таких навчання, стартувало четверте. Ще три запланували на липень, вересень та листопад".

Державна підтримка сімейних форм виховання

На кожну дитину, влаштовану в родину, передбачені державні виплати, Світлана Живага.

"2,5 прожиткові мінімуми, відповідно до віку дитини. Для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткові мінімуми".

Для дітей до шести років прожитковий мінімум становить 2563 гривні, для дітей 6-18 років – 3196 гривень. Тобто виплати становлять 6407,5 чи 7990 гривень, а для дітей з інвалідністю — 8970,5 чи 11 тисяч 186 гривень.

Крім того, з березня, у разі тимчасового влаштування дитини в сім’ю родичів чи знайомих, прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, виплачують тимчасову допомогу "Дитина не одна". Виплати аналогічні, але тривають не довше шести місяців.

"У разі ухвалення рішення про влаштування дитини на спільне проживання та виховання, слід звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання".

22 березня уряд ухвалив зміни до нормативно-правової бази, які допоможуть дітям-сиротам й дітям, позбавленим батьківського піклування, менше чекати на свої нові родини.