На Кіровоградщині збільшилася кількість дітей, які постраждали від насильства

Ілюстративне. Збільшилася кількість дітей постраждалих від насилля. Pixabay.com

У Кіровоградській області збільшилася кількість дітей, які постраждали від насильства. Цьогоріч зафіксували — 58 випадків, торік було 45.

Про дотримання прав та інтересів дітей, постраждалих від насильства в області, в етері Українського радіо Кропивницького розповіла начальниця служби у справах дітей Наталія Чернявська.

За її інформацією, в регіоні збільшилася кількість дітей, які перебувають на обліку в службах у справах дітей, як такі, що постраждали від насильства. На 1 квітня 2024 року таких дітей було 58. Десять з них перебувають на обліку, як такі, що зазнали фізичного насильства, 44 – психологічного та чотири — сексуального.

Наталія Чернявська сказала, що служби у справах дітей організовують щотижневі рейди "Діти вулиці. Вокзал".

"Під час рейдів за три місяці цього року зафіксували 136 фактів про дітей, які потребували захисту, 27 дітей забрали з несприятливого середовища".

З її слів, в області, за рішенням органу опіки та піклування, створили міждисциплінарні команди для забезпечення допомоги кожній дитині, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Служби перевіряють умови утримання і виховання. Спочатку цього року 368 батьків отримали офіційне повідомлення про невиконання ними обов'язків, 49 — притягнули до адміністративної відповідальності, 33 — позбавили батьківських прав.

Коли фіксують випадок насильства щодо дитини, передусім забезпечують її безпеку та встановлюють над нею патронат – це тимчасовий догляд та виховання в сім'ї патронатного вихователя, розповіла керівниця служби у справах дітей.

"В області є 22 патронатних родини, в яких виховуються 67 дітей. Ще три родини навчаються за програмою підготовки патронатних вихователів".

Наталія Чернявська розповіла, що в області працює Центр соціально-психологічної реабілітації дітей. За три місяці цього року послуги різного соціального спрямування в закладі отримали 60 дітей та 28 дорослих. У Центрі є стаціонарна й денна групи перебування.

"Діти з батьками можуть відвідувати Центр тоді, коли їм зручно, у вільний від роботи час".

Сказала, що цьогоріч збільшилася кількість дітей, які отримали допомогу в центрі. Протягом першого кварталу торік таких дітей було 35, а також 11 дорослих, цього року — 60 дітей та 28 дорослих.

Від початку 2024 року зареєстрували 69 кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством. 38 з них – за фактами нанесення легких тілесних ушкоджень. Про це під час засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми розповів заступник начальника відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству обласної прокуратури Остап Кравчук.

Куди звертатись по допомогу

  • Кропивницький міський центр соціальних служб (працює з 8.00 до 17.00): 0522 32 04 79; 098 840 85 60;
  • Кіровоградський обласний центр соціально-психологічної допомоги (працює з 8.00 до 17.00): 093 294 60 50;
  • Кіровоградський обласний центр соціальних служб Кіровоградської ОВА "працює з 8.00 до 17.00): 0522 32 10 07.