Універсіада України з художньої гімнастики. У Кропивницькому розпочалися фінальні змагання

У Кропивницькому розпочалися фінальні змагання Універсіади України з художньої гімнастики. Серед учасниць – пів сотні студенток з 12 університетів та інститутів України. Змагання триватимуть три дні, завершаться 16 травня. Переможці виступатимуть на Всесвітній Універсіаді, яка відбудеться наступного року. Де — поки невідомо.

Про це розповіла Суспільному головна тренерка збірної Кіровоградської області з художньої гімнастики Ольга Шевченко.

За її словами Універсіаду України з художньої гімнастики 19 років поспіль проводять у Кропивницькому. І вдруге – під час повномасштабної війни.

"Ці змагання на сьогодні більш такі масштабні, ніж попередні, тому що попереду Всесвітня Універсіада. Гімнастки з Миколаєва, Києва, Кропивницького, Харкова, Чернівців, Чернігова і Львова. Є титуловані гімнастки, є чемпіонка Всесвітньої Універсіади минулого року Христина Погранична".

Сказала, у перший день змагань визначилися переможниці та призерки у групових вправах з обручами. Перемогла команда з міста Львів, друге місце у команди з Кропивницького, третє – з Харкова.

Судді змагань – це тренери з міст, з яких приїхали учасники.

Учасниці фінальних змагань Універсіади України з художньої гімнастики. Кропивницький. 14 травня 2024 року.

Суддя Людмила Бутковська з Чернівців вважає, і під час війни спорт важливий.

"Це наша молодь, наша нація, наша праця, наше натхнення і тому я вважаю, що треба це розвивати, тому що це дуже важливо".

У складі львівської команди виступала дворазова бронзова призерка торішньої Універсіади у Китаї Анастасія Пташник. Спортом дівчина займається 14 років.

"Художня гімнастика – це невіддільна частина мене і мого життя, дуже люблю цей вид спорту і віддала всю себе, займаюся 14 років і надалі продовжую тренуватися. Мрія була потрапити на серйозні змагання і вона здійснилася минулого року, я поїхала на Всесвітню Універсіаду — мрії здійснюються".

Після групових вправ розпочалися індивідуальні у чотирьох видах.

Учасниця Універсіади з Кропивницького Дар’я Кучеренко вважає, цьогоріч приїхали сильні суперниці.

"Львівська команда дуже сильна, Харків, Київ, Чернігів – є з ким суперничати".