Поновленого на посаді директора кропивницького театру не пустили на роботу

Доповнено

29 квітня Ленінський районний суд Кропивницького поновив Вячеслава Вандрашека на посаді директора-художнього керівника обласного театру. У вівторок, 30 квітня, він прийшов на роботу. Його не впустили юрист та охорона театру.

Суспільному Вячеслав Вандрашек розповів, юрист театру таке рішення пояснив тим, що він очікує на розпорядження голови Кіровоградської обласної ради.

"Рішення Ленінського районного суду скасувало розпорядження голови облради щодо мого звільнення і відповідно з 26 вересня 2023 року мене поновили на посаді. Але цей аргумент адміністрацію театру не переконав і мені довелось викликати поліцію. Після того, як вони ознайомились з рішенням суду, сказали, що я маю повне право зайняти робоче місце. Але мене знову не пустили. Поліцейські запропонували написати заяву і пояснення до неї, що я і зробив, крім цього я ще звернувся у виконавчу службу. Мені сказали, що рішення суду є негайним до виконання. Там порекомендували ще звернутися до суду і до виконавчої служби міста Києва".

Тимчасовий виконувач обов’язків директора й художнього керівника театру Євген Лавренчук сказав, що виконувати рішення суду не відмовляється. Однак він підпорядковується облраді.

"Я особисто проти вас (Вячеслава Вандрашека – ред.) нічого не маю. Але оскільки театр підпорядковується не суду, а Кіровоградській облраді, то має бути відповідне розпорядження голови. Я дотримуюсь такого алгоритму дій: суд надає ухвалу обласній раді, облрада її виконує і скасовує моє призначення на цю посаду".

Обласна рада подаватиме апеляцію

Представник облради Артем Фенько розповів, що на рішення Ленінського районного суду подаватимуть апеляцію.

"Наразі проголошені лише вступна та резолютивна частини рішення. Крім того, сам Вячеслав Вандрашек не звертався до Кіровоградської обласної ради з заявою про добровільне виконання зазначеного судового рішення. Виникає питання і щодо стягнення з Кіровоградської обласної ради на користь Вячеслав Вандрашек середнього заробітку за вимушений прогул. Виконання цієї частини рішення не можливе, адже у трудових відносинах з обласною радою він не перебував", – йдеться у повідомленні.

Речниця поліції області Віталіна Бевзенко у коментарі Суспільному розповіла, що Вячеслав Вандрашек написав заяву щодо недопущення на роботу. Тимчасово виконувач обов’язків директора й художнього керівника театру Євген Лавренчук – про незаконне проникнення у службове приміщення.

"Обидві заяви зареєструвало Кропивницьке районне управління поліції. Однак варто зазначити, що забезпечення та контроль за виконанням рішення суду, відповідно до законодавства України, покладений виключно на державну виконавчу службу".

Вячеслав Вандрашек звернувся у виконавчу службу управління міністерства юстиції у Кіровоградській області. Зі слів державного виконавця відділу примусового виконання рішень Світлани Мохно, рішення суду про стягнення виплати за час вимушеного прогулу на роботі треба направити у казначейство. Про поновлення на посаді – у департамент державної виконавчої служби мін'юсту у місто Київ.

"Беріть оригінали з мокрою печаткою і направляйте документи у Київ. Чому ми не приймаємо їх у Кропивницькому, тому що облрада підлягає до їхнього відділу примусового виконання рішень. Далі, не пізніше наступного дня, виноситься постанова про відкриття виконавчого провадження, яка направляється боржнику і негайно виконується. Виконання даного рішення суду перевіряється протягом трьох днів і ухвалюється рішення, як на нього відреагували. Якщо на нього не реагують, передбачений штраф, через декілька днів повторний. Потім справу направляють до правоохоронних органів для подальшого прийняття рішень".

О 14:00 Вячеслав Вандрашек приніс заяву у канцелярію облради.

"Протягом трьох днів це все вже закінчиться, я повернусь в театр і буду працювати".

Що відомо про звільнення Вячеслава Вандрашека й оголошення конкурсу на посаду директора театру

  • Оголошення конкурсу на посаду керівника театру у серпні 2023 року голова облради Юрій Дрозд пояснив відповідним рішенням комісії з питань власності. Сказав, що на засіданні, яке відбулось 25 липня усі всім членів комісії проголосували за проведення конкурсів на посади керівників семи закладів, серед яких і театр. Вячеслав Вандрашек тоді розповів Суспільному, що голова облради Юрій Дрозд особисто пропонував йому написати заяву на звільнення.
  • Вячеслав Вандрашек судився через звільнення. 16 жовтня 2023 року окружний адміністративний суд Кропивницького визнав протиправним та скасував розпорядження голови облради про оголошення конкурсу на посаду керівника театру. Облрада оскаржила це рішення у Дніпровському апеляційному суді. Щодо конкурсу на посаду директора театру також подав апеляцію до суду в Дніпрі. У кропивницькому окружному суді йому відмовили.
  • 13 березня 2024 року обраного під час конкурсу у вересні 2023-го директора обласного театру Сергія Корнієнка затримали у Кропивницькому за підозрою в отриманні хабаря за працевлаштування для подальшого уникнення мобілізації. Його відсторонили від посади, сказав представник облради Артем Фенько. Тимчасовим виконувачем обов’язків директора й художнього керівника театру імені Марка Кропивницького призначили режисера Євгена Лавренчука.