Суд поновив Вячеслава Вандрашека на посаді директора кропивницького театру

Доповнено

29 квітня суддя Ленінського районного суду Кропивницького Лілія Іванова ухвалила рішення поновити Вячеслава Вандрашека на посаді директора-художнього керівника обласного театру.

Суд визнав незаконним розпорядження голови Кіровоградської обласної ради Юрія Дрозда про його звільнення з посади у вересні 2023 року, розповіла кореспондентка Суспільного Олена Жикалова, яка відвідала судове засідання.

Адвокатка Вячеслава Вандрашека Галина Ромаданова під час засідання сказала, що її підзахисного звільнили всупереч чинному контракту, для припинення якого не було жодних підстав.

"Вандрашеком не було допущено ніяких порушень. Контракт мав діяти до закінчення воєнного стану".

Зі слів Вячеслава Вандрашека, причини припинення дії контракту йому не назвали.

"Не вказана причина звільнення (у відповідному наказі — ред.). Вважаю, що моя позовна заява має бути задоволена".

Представник облради Артем Фенько заперечив дію контракту до кінця воєнного стану.

"Керівника призначено на посаду до визначення керівника у встановленому порядку, тобто відповідно до Закону України "Про культуру" — за результатами конкурсу".

З його слів, результати конкурсу на посаду керівника театру, оголошеного облрадою, жоден суд не визнав протиправним.

"Голова обласної ради видав розпорядження про призначення керівника за результатами вказаного конкурсу. І це є підставою для звільнення вказаного керівника".

Суддя Лілія Іванова ухвалила рішення визнати незаконним розпорядження голови облради про звільнення Вячеслава Вандрашека, поновити його на посаді та стягнути з обласної ради середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 26 вересня 2023 року по 29 квітня 2024-го. Це 113 тисяч гривень.

Представник обласної ради сказав, що подаватимуть апеляцію на це рішення.

"Протягом п’яти днів можна отримати повний текст рішення. Звичайно, хотілося б подивитись на мотивувальну частину вказаного рішення, оскільки мені не зрозумілі мотиви суду в ухвалені такого рішення. Подача апеляційної скарги не зупиняє виконання рішення по вказаній справі".

Апеляційну скаргу можна подати протягом 30 днів. Вячеслав Вандрашек сказав Суспільному, що повернеться на роботу в театр 30 квітня.

Чи подаватимуть скаргу до Верховного суду в позові щодо визнання протиправним розпорядження голови облради про оголошення конкурсу на посаду керівника театру, Вячеслав Вандрашек, сказав, вирішить після повернення на роботу.

"Думаю, в будь-якому разі спілкування з обласною радою має відбутись. Я маю розуміти їх позицію, як ми працюватимемо далі. Тоді й буде зрозуміло, чи ми продовжуємо ці судові процеси, чи ми їх завершуємо і просто працюємо".

Що відомо про звільнення Вячеслава Вандрашека й оголошення конкурсу на посаду директора театру

  • Оголошення конкурсу на посаду керівника театру у серпні 2023 року голова облради Юрій Дрозд пояснив відповідним рішенням комісії з питань власності. Сказав, що на засіданні, яке відбулось 25 липня усі всім членів комісії проголосували за проведення конкурсів на посади керівників семи закладів, серед яких і театр. Вячеслав Вандрашек тоді розповів Суспільному, що голова облради Юрій Дрозд особисто пропонував йому написати заяву на звільнення.
  • Вячеслав Вандрашек судився через звільнення. 16 жовтня 2023 року окружний адміністративний суд Кропивницького визнав протиправним та скасував розпорядження голови облради про оголошення конкурсу на посаду керівника театру. Облрада оскаржила це рішення у Дніпровському апеляційному суді. Щодо конкурсу на посаду директора театру також подав апеляцію до суду в Дніпрі. У кропивницькому окружному суді йому відмовили.
  • 13 березня 2024 року обраного під час конкурсу у вересні 2023-го директора обласного театру Сергія Корнієнка затримали у Кропивницькому за підозрою в отриманні хабаря за працевлаштування для подальшого уникнення мобілізації. Його відсторонили від посади, сказав представник облради Артем Фенько. Тимчасовим виконувачем обов’язків директора й художнього керівника театру імені Марка Кропивницького призначили режисера Євгена Лавренчука.