У Кропивницькому призначили тимчасового керівника театру

Євген Лавренчук. Кіровоградська обласна рада

У Кропивницькому призначили виконувача обов’язків директора й художнього керівника театру імені Марка Кропивницького. Ним став режисер Євген Лавренчук.

Розпорядження про це підписав голова Кіровоградської обласної ради Юрій Дрозд, йдеться на офіційному сайті обласної ради.

"Підстава для такого рішення — ухвала слідчого судді про відсторонення від посади директора й художнього керівника театру Сергія Корнієнка з 15 березня до 14 травня 2024 року включно на термін досудового розслідування".

Сергія Корнієнка підозрюють у хабарництві. За версією слідства він за три з половиною тисячі доларів США допомагав чоловікові, щоб той влаштувався графічним дизайнером до театру. Запобіжний захід на час досудового слідства Сергієві Корнієнку обрали 15 березня — тримання під вартою строком на 60 діб з правом внесення застави 242 тисячі 240 гривень. За нього внесли потрібну суму, і 18 березня Сергій Корнієнко вийшов із СІЗО.

Нинішній тимчасовий керівник театру Євген Лавренчук — український театральний режисер і продюсер проєктів, заслужений артист України, лауреат Державної премії імені Леся Курбаса, заслужений діяч культури Польщі, автор методики викладання акторської майстерності та режисури. Працював головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету. Викладав театральне мистецтво й ставив вистави в країнах Європи. Нині старший викладач Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського.

Євген Лавренчук виконуватиме обов’язки з 22 березня 2024 року по 14 травня 2024 року.

Що відомо про директора театру імені Кропивницького

  • З вересня 2023 року кропивницький театр очолює режисер з Києва Сергій Корнієнко. Його на цю посаду одноголосно обрала конкурсна комісія.
  • Попереднього очільника театру Вячеслава Вандрашека звільнили 25 вересня 2023 року. Вячеслав Вандрашек заявляв про тиск з боку обласної ради з пропозиціями залишити театр з червня. Півтори сотні працівників театру підтримали директора і виступили проти проведення конкурсу на відповідну посаду.
  • Екскерівник театру намагається повернути собі посаду через суд.На час досудового розслідування голова Кіровоградської обласної ради відсторонить керівника театру від виконання службових повноважень, написали в телеграм-каналі облради о 17:01 13 березня.