На Кіровоградщині пара лелек 15 років поспіль селиться на одному подвір’ї

На Кіровоградщині пара лелек 15 років поспіль селиться на одному подвір’ї. З вирію вони повертаються в село Ганнинське Соколівської громади Кропивницького району. Власниця обійстя Ірина Власенко розповіла Суспільному, що першим прилітає самець, який чекає на самку. Коли відлітають у теплі краї, птахи прощаються.

У двір Ірини Власенко пара лелек прилітає протягом 15 років поспіль. Щоб допомогти їм облаштувати гніздо, позносили з вулиці дерев’яні залишки будівельних матеріалів. На дереві почепили колесо, розповідає жінка.

"15 років тому ми з чоловіком купили будинок, поруч росли старі дерева, які треба було спиляти. Два дерева ми попиляли, а коли обпилювали третю верхівку, побачили, що над деревиною почали кружляти лелеки. Ми зупинили ту обрізку, дивимось, а птаха вже почала вити гніздо. І отак щороку вони почали додавати до нього гілки. Кожен рік вони до нас прилітають, шкоди у дворі не роблять, ходять біля курей, про городу, біля телят".
Будинок Ірини Власенко, на подвір'ї якої останні 15 років селяться лелеки.

Щороку першим прилітає самець, говорить жінка. Через три-чотири дні – самка.

"І тоді вони вже сідають для виводка потомства. Кожен рік виводять по троє пташенят, ціле літо піклуються про них. У нас тут поряд ставок, то ловлять рибу та іншу живність".
Першим у село Ганнинське прилітає самець.

Зі слів жінки, щороку перед тим, як полетіти в теплі краї, лелеки прощаються – обов’язково декілька разів облітають навколо подвір’я.

"Буває, що напрацюєшся, просто подивишся на лелек – і це заспокоює. Я думаю, що це такі птахи, які приносять удачу".