На Кіровоградщині власники корів, кіз та овець можуть отримати допомогу від держави. Скільки й за яких умов

На Кіровоградщині власники корів, кіз та овець можуть отримати допомогу від держави. Суспільне дізнавалось, скільки можна отримати грошей і за яких умов.

Державна програма дотацій власникам корів працювала у 2022 році. Торік програму призупинили, а цьогоріч розширили, розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

2022 року можна було отримати 5300 гривень на корову, але не більше ніж 530 тисяч гривень на одну людину. Цього року за одну корову дають сім тисяч гривень. Власники ж кіз та овець дотацію можуть отримати вперше. Це дві тисячі на одну тварину, сказала керівниця департаменту.

"Компенсацію надають через державний аграрний реєстр. По коровах – тим, хто утримує від трьох до 100 голів, а по козах – від п’яти до 500 голів маточного поголів’я".

Зі слів Валерії Фурманової, в області люди утримують 37 тисяч 700 корів, кіз та овець – 27 тисяч. Заявку на отримання допомоги від держави власники можуть подати через особистий кабінет у державному аграрному реєстрі з 1 травня по 30 червня.

Власниця корів з Ганнинського

Ірина Власенко із села Ганнинське Кропивницького району утримує десять корів. Зі слів жінки, з коров’ячого молока робить сир та сметану, молоко продає.

У 2022 році жінка отримувала дотацію на утримання корів. Тоді, сказала, одержала гроші за два місяці від моменту подачі заяви. Розраховує на допомогу й цьогоріч.

"Для закупівлі зерна нам треба. Коли сезон, треба купити хоча б тонни 4-5 ячменю для підтримки, макухи. Пасовища у нас зараз немає такого, щоб можна було випасати корів. Ми випасаємо, де є можливість. Нам треба більше такого концентрату, щоб можна було годувати корову".
Ірина Власенко з коровами на пасовищі.

Ірина Власенко розповіла, які умови треба виконати для отримання державної допомоги.

"Корови всі у мене з паспортами, корови проходять вакцинацію. Всі документи є".

Власник кіз з передмістя Кропивницького

Тетяна та Євгеній Соловйови третій рік розводять кіз. Нині мають їх десять. За словами Тетяни Соловйової, основні гроші витрачають на сіно та зерносуміш. Це потрібно для того, щоб коза давала якісне молоко в достатній кількості.

"Треба сіно високоякісне. А це різнотрав’я, люцерна, пирій. Ми його закуповуємо. І щомісяця ми закуповуємо різне зерно – овес, ячмінь, пшениця, кукурудза, шрот, макуха. Зараз, коли кози дають 6-7 літрів молока, то одна з’їдає 6-7 кілограмів зерна щодня".
Тетяна та Євгеній Соловйови годують кіз.

Зі слів жінки, всі кози сертифіковані, мають паспорти. Розраховують цього року отримати допомогу від держави.

"Для нас це буде важливо для закупки якісного сіна".