"Має біля хребта дві кулі та пересувається на візку". Собака з притулку на Кіровоградщині переїхав у Нідерланди

Ексклюзивно
Собака з притулку на Кіровоградщині переїхав у Нідерланди. Тетяна Єрьоміна

З притулку у місті Знам'янка Кропивницького району Кіровоградської області в Нідерланди переїхав собака Супчик. Тварині три роки, має інвалідність, не відчуває задні лапи. Під час обстеження у ветклініці лікарі виявили у нього біля хребта дві кулі.

Про це Суспільному розповіла директорка Знам'янського притулку для тварин "Дай лапу" Богдана Стоян. За її інформацією, собаку випадково знайшли взимку цього року біля магазину, коли об'їжджали місця скупчення безпритульних тварин.

"Їдемо з подругою, бачу під магазином сидить цуцик і їсть сніг. Ми під’їхали до нього, він був маленький, худенький, вагою до п'яти кілограмів. Дивлюсь і розумію, щось не так. Потім бачу, що він не може стати на задні лапки. Забрали його та відвезли у клініку. Під час обстеження ветлікарі виявили у нього біля хребта дві пневматичні кулі. Вони розташовані дуже близько до спинного мозку. Нам сказали, що немає сенсу їх витягати, бо він може перестати взагалі рухатись і просто буде овочем".
Нові господарі купили собаці інвалідний візок та нові іграшки. Тетяна Єрьоміна

Умов для утримання тварин з інвалідністю у притулку немає, говорить Богдана. Якщо їх знаходять, то шукають їм прихисток в інших місцях. Попри це Супчика вирішили залишити та знайти йому господаря.

"Позаяк наш притулок домашнього типу і вольєрів у нас немає, то він перебував у кімнаті, де стоять клітки з хворими котами. Облаштували йому там зручне місце і собака там жив. Згодом на нашій сторінці у соцмережах ми виставили про нього інформацію, щоб знайти йому господарів. І так нам написала Тетяна, яка родом зі Знам’янки, а нині мешкає у Нідерландах. Дівчина час від часу допомагала нашому притулку грошима та надсилала посилки. І ось вона повідомила, що хотіла б його забрати у Нідерланди".

Щоб вивезти собаку за кордон, працівниці притулку взялися робити йому документи. Тварині зробили необхідні щеплення, у тому числі від сказу, обробили від паразитів, виготовили паспорт міжнародного стандарту. За ці послуги оплатили майже 10 тисяч гривень. Усі витрати взяла на себе Тетяна.

"Сума врахована з оплатою квитків на потяг для працівниці притулку, яка відвезла його у Польщу. Оскільки це собака, вагою до 15 кілограмів, то вона їхала у переносці, і їй не треба було купувати окремий квиток. Бо якщо собака великої породи, то треба викупити все купе, а одне місце там коштує 2500 тисячі гривень".
Чоловік Тетяни Єрьоміної під час зустрічі з Баунті у Варшаві. Тетяна Єрьоміна

Працівниця притулку везла собаку потягом зі Знам'янки до Пшемисля, звідти – у Варшаву. Зі слів Богдани Стоян, прямого перевізника, який би відвіз пасажирку з собакою, не знайшли.

Зустріч з новими господарями відбулась у Варшаві, 12 квітня. Щоб забрати тварину, Тетяна разом з чоловіком проїхали з Нідерландів до Польщі 12 годин.

"Нові господарі вирішили назвати Супчика новим іменем Баунті. Вони купили для нього інвалідний візок, іграшки, лежанку. Тетяна надсилає нам його відео та фото, пише, що він дуже енергійний та розумний. Нині знайомиться з новими тваринами, які живуть у цій родині".

"Взяти з притулку собаку з інвалідністю – це дуже зважене рішення"

Нова власниця Баунті Тетяна Єрьоміна народилась та виросла у місті Знам’янка на Кіровоградщині. Вісім років проживає у місті Гарлем в Нідерландах. У коментарі Суспільному жінка сказала, що рішення взяти собаку з інвалідністю зі знам’янського притулку, ухвалили разом з чоловіком.

"У соцмережах я підписана на декілька притулків для тварин в Україні. Так сталось, що я побачила Баунті і показала своєму чоловіку, тоді ми ще не знали, що він не може ходити. Ми розуміли, що у притулку Баунті буде сидіти у чотирьох стінах і повільно помиратиме. Тож вирішили, що треба зробити так, аби у нього було нормальне життя. Звичайно, ми думали як це буде, які можуть виникнути труднощі і чи зможемо ми впоратися з цим. Тому це було дуже зважене рішення".
Баунті на своїй лежанці у новому домі в Нідерландах. Тетяна Єрьоміна

Окрім Баунті, подружжя тримають вдома ще двоє котів та собаку. Тварин забрали з притулків України та Іспанії.

“Одного кота нам привезли з Дніпра, я його побачила і просто закохалася. Ще один вуличний кіт переїхав до нас з Києва. І собаку мій чоловік врятував з притулку в Іспанії. А до того, він жив у якихось людей в клітці протягом 4 років і був дуже занедбаний. Тому, те що Баунті приїхав до нас зі Знам’янки, то у певному сенсі дуже приємний збіг".

Зі слів Тетяни, на новому місці Баунті освоївся наступного дня після приїзду. Він дуже активний та комфортно себе почуває. Нині найбільша складність – це привчити його до туалету.

"Звичайно Баунті потрібен спеціальний догляд, але я б не сказала, що він дуже відрізняється від того, якби ми взяли молоде цуценя. Ми замовили йому притримку для стегон і завдяки цьому вільно гуляємо з ним. Він бігає так, що я за ним просто не встигаю. Звичайно з появою Баунті наше життя змінилося. Як мінімум, ми прокидаємося на годину раніше, щоб його вигуляти. Він дуже міцно спить усю ніч на своєму лежаку, а це означає, що він почав нам довіряти . І це дуже приємно".
Баунті на прогулянці у Нідерландах. Тетяна Єрьоміна

Собака Баунті – друга тварина зі Знам'янського притулку, яку забрали жити за кордон, каже директорка. У червні 2021 року у Париж зі Знам'янки переїхала кішка Віскі.

Цьогоріч у Знам'янці прилаштували у сім'ю кішку з інвалідністю, яка має три лапи. Нині ще шукають господарів дволапій киці.

"На жаль, у нас люди не люблять брати тварин з інвалідністю і через це їх вдається прилаштувати не часто. Тому для нас дуже радісна подія, що наш Супчик, а тепер уже Баунті знайшов господарів за кордоном".

Що відомо про притулок "Дай лапу"

Притулок для тварин "Дай лапу" у Знам’янці Богдана Стоян створила п'ять років тому. Нині тут перебуває майже 70 котів та собак. Щомісяця на їх утримання та лікування витрачає понад 50 тисяч гривень. Зі слів директорки, це – гроші благодійників. Підібраним на вулиці тваринам жінка шукає господарів. Здебільшого, їх беруть місцеві жителі.