У Кропивницькому звільнили директора обласного театру Вячеслава Вандрашека

. Вячеслав Вандрашек. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому звільнили з посади директора обласного театру імені Марка Кропивницького Вячеслава Вандрашека. Натомість призначили нового керівника Сергія Корнієнка. Розпорядження підписав голова обласної ради Юрій Дрозд 25 вересня. Цю інформацію Суспільному підтвердив працівник пресслужби облради Юрій Лета.

26 вересня о 08:50 годині ранку працівники облради принесли розпорядження про звільнення Вячеславу Вандрашеку у його робочий кабінет у театр. Про це він розповів Суспільному.

"Мені вручили розпорядження голови облради про звільнення з посади Вандрашека. У другому пункті вказано призначити замість мене Сергія Корнієнка. З самого початку – це був фарс, тому що той же Юрій Дрозд на пресконференції заявив, що не буде як Шульга одноосібно призначати нового керівника театру, а робитиме це з депутатами у сесійній залі. В той же час він організував незаконний конкурс. Це все буде доведено у суді і по цій справі, я впевнений, буде справедливе рішення".
Розпорядження про звільнення Вандрашека. Колаж: Суспільне Кропивницький

Згідно з розпорядженням, 26 вересня у Вячеслава Вандрашека останній робочий день. З 27 вересня до роботи має приступити новий директор театру киянин Сергій Корнієнко.

"У мене в голові купа думок. Зараз будемо радитись зі спеціалістами, як діяти далі, адже театр має працювати, у нас скоро прем’єра. Є завдання, які мають виконуватися, навіть під час таких політичних перипетій. Колектив театру не розуміє, що відбувається, не розуміє, чому його не чують. Не розуміє, як може бути так, що в успішному закладі незаконно змінюють керівника і їх думку взагалі не враховують”.

Отримувати розпорядження про звільнення Вячеслав Вандрашек відмовився. О 09:08 годині працівники облради склали про це відповідний акт.

Акт про відмову від вручення розпорядження. Колаж: Суспільне Кропивницький

Що відомо про конфлікт у театрі

28 липня цього року нинішній керівник обласного театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек заявив про тиск з боку обласної ради. Суспільному розповів, з 7 червня почав отримувати пропозиції залишити посаду. Його призначили директором кропивницького театру у грудні 2022 року, на час дії воєнного стану. До цього з лютого 2004 року він працював у Херсонському театрі імені Куліша.

3 серпня Кіровоградська обласна рада оголосила конкурс на посаду директора театру. Відповідне розпорядження підписав голова Кіровоградської облради Юрій Дрозд.

Півтори сотні працівників обласного театру у Кропивницькому підтримують директора і виступають проти проведення конкурсу на відповідну посаду. П’ятеро працівників – за новий конкурс, в якому чинний керівник має взяти участь.

Оскільки посада директора театру зайнята, причин для оголошення конкурсу немає, вважає юристка Євгенія Захарченко.

2 серпня колектив академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького зареєстрував петицію до Кіровоградської обласної ради, якою закликав припинити тиск на театр.

До цього конкурс на посаду директора кропивницького театру проводили двічі. Обидва рази без результату.

14 вересня конкурсна комісія одноголосно обрала на посаду керівника театру імені Марка Кропивницького киянина Сергія Корнієнка. З цим рішенням не погоджуються більшість працівників театру.

Керівник кропивницького театру Вячеслав Вандрашек судиться щодо проведення конкурсу на його посаду. Перше судове засідання у цій справі відбулось 20 вересня 2023 року в окружному адміністративному суді.

Хто такий Сергій Корнієнко

Сергій Корнієнко народився у 1988 році у Прилуках Чернігівської області. У 2012 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю "режисура драматичного театру". З 2021 року працює у цьому навчальному закладі викладачем акторської майстерності. Протягом творчого шляху режисував вистави у Київському молодіжному інтерактивному театрі "МІСТ", Хмельницькому музично-драматичному театрі ім. М. Старицького, у Київському академічному молодіжному театрі тощо. Працював головним режисером в Українському драматичному Малому театрі. Засновник і директор школи акторської майстерності "Euphoria".