"Згідно з ухвалою суду, Червінський перебуває у Кропивницькому СІЗО, але підтвердження цьому немає", — адвокатка

Доповнено

Підозрюваний Роман Червінський перебуває у Кіровоградському слідчому ізоляторі. Про це стало відомо з ухвали Кіровоградського районного суду, яку сьогодні, 22 квітня отримали на електронну пошту його адвокати. На 12:00 підтвердження цій інформації не було.

Про це Суспільному розповіла одна з адвокатів Романа Червінського — Людмила Куса. З її слів, нині ухвалу суду опрацьовують і будуть оскаржувати.

"У цій ухвалі зазначено, що прокурор клопотав про продовження строків тримання під вартою у зв'язку з воєнним станом, зіславшись на частину 5 статті 615. Суд навіть не запитав думки мого клієнта. Захисників на засіданні не було, ухвала була постановлена саме за результатом судового засідання. Ми вважаємо такі дії суду, коли в обвинуваченого не запитують щодо можливості продовження йому строків тримання під вартою — порушенням права на захист".

Частина 5 статті 615 тлумачить, якщо відсутня об’єктивна можливість виконання процесуальних дій у строки, визначені статтями 220, 221, 304, 306, 308, 376, 395, 426, то такі процесуальні дії мають бути проведені невідкладно за наявності можливості, але не пізніше ніж через 15 днів після припинення чи скасування воєнного стану.

Ухвала Кіровоградського районного суду. Костянтин Глоба

За інформацією Людмили Куси, ухвалу суду отримали 22 квітня об 11:00. З іншими захисниками Романа Червінського будуть намагатись потрапити до нього у СІЗО.

На моє переконання, дії кропивницького суду були незаконними по відношенню до мого клієнта. Чому? Тому що після того, як закінчилась повітряна тривога, його захисники не встигли добратися до приміщення суду. 19 квітня о 18:12, згідно з ухвалою, суд вийшов і це питання фактично поставили на обговорення. Але ні про захисників, чому вони відсутні, ні про залучення безоплатного адвоката, як того передбачає закон, ні думка обвинуваченого щодо продовження строків тримання під вартою, врахована не була. Ці дії суду є незаконними і я вперше стикаюсь з такою практикою. Людину без жодного пояснення продовжують тримати під вартою. Ми будемо подавати апеляцію та в подальшому звертатись до Верховного суду".

Зі слів адвокатки, у зв'язку з цією ситуацією, 20 квітня о 00:20 вона подала до Кропивницького районного управління поліції заяву про викрадення людини. Речниця поліції області Віталіна Бевзенко сказала, що під час перевірки інформація про викрадення не підтвердилась.

За інформацією Кіровоградського районного суду, 19 квітня Роману Червінському продовжили запобіжний захід — тримання під вартою до 17 червня 2024 року. Підготовче засідання у справі перенесли на 24 травня на 11:40. З п'ятниці підозрюваний перебуває у Кропивницькому слідчому ізоляторі.

"Головуючий суддя Ігор Гершкул не має права давати будь-яких коментарів відносно справи, яку розглядає. Всі міркування і позиція судді викладені в процесуальному документі – ухвалі суду, яка міститься в ЄДРСР у вільному доступі. У суді прессекретар відсутній", – про це Суспільному сказала керівниця апарату Кіровоградського районного суду Каріна Саєнко.

Справу Романа Червінського має розглядати суд у Києві, а не у Кропивницькому, вважає адвокат підозрюваного Андрій Йосипов. Клопотання захисників про направлення справи за підсудністю Верховний суд розглянув 22 квітня о 15:00.

У задоволенні цього клопотання Верховний суд відмовив. Це означає, що далі судові засідання у справі Червінського будуть відбуватись у Кропивницькому, сказала Суспільному адвокатка Людмила Куса.

"Мотиви будуть відомі 23 квітня, коли буде повний текст рішення. Ухвала оскарженню не підлягає".

У чому підозрюють Романа Червінського

СБУ звинувачує Романа Червінського у самовільній проваленій операції з вербування російського пілота, що призвело до обстрілу аеродрому "Канатове" в Кіровоградській області та знищені українських літаків.

21 квітня 2023 року СБУ повідомила Червінському підозру в перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень. Передбачене покарання — позбавлення волі на термін від восьми до 12 років.

Роман Червінський справу проти себе називає політичним замовленням. Вважає це помстою через оприлюднення у 2021 році інформації про зраду на рівні Офісу президента й зриву спецоперації щодо російських найманців приватної військової компанії "Вагнер". Під час судового засідання у Кропивницькому розповів, що після розголошення обставин зриву операції щодо "вагнерівців" йому погрожували кримінальними провадженнями. Звинувачення проти нього називає сфальсифікованими, адже, з його слів, операція з вербування російського пілота була погоджена.

Розгляд справи Романа Червінського у Кропивницькому почали 12 квітня. Тоді на підготовче судове засідання прийшов один потерпілий з 17, тож справу не розглядали. Засідання перенесли на 17 квітня. В той день суддя Ігор Гершкул, після клопотання адвокатів, ухвалив рішення, щоб справу, через її складність, розглядала колегія суддів. До цього судові засідання у справі майже рік тривали у Києві.