"Апофеоз зелені, квітів, сонця, свіжості, надії". Кропивничанка підготувала виставку до Дня довкілля та Дня Землі

Виставка фотографій Галини Суржок до Дня довкілля і Дня землі. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому відкрили виставку світлин на тему весни. Їхня авторка — кропивничанка Галина Суржок. Виставку присвятили двом екологічним датам — Дню довкілля, який відзначатимуть 20 квітня, та Дню Землі (22 квітня). Розмістили світлини в обласному краєзнавчому музеї.

Про це Суспільному розповіла наукова співробітниця музею Вікторія Слюсаренко.

На виставці презентують 31 роботу. Відбирали світлини з весняною природою, зокрема, з первоцвітами. Для презентації їх видрукували й засклили.

"Уперше побачила фотографії в електронному варіанті в Facebook на сторінці Галини Суржок. Мені дуже сподобалися ці роботи. І оскільки у нас наближаються два свята, дві важливі екологічні дати, то виникла ідея запросити саме Галину Суржок з її красивими фотографіями, у яких вона передає любов до природи, особливо тієї, яка під охороною. І ми назвали виставку "Весна іде, красу несе", бо це дійсно так".
Виставка має назву "Весна іде, красу несе". Суспільне Кропивницький

На виставці фото саме першоцвітів. Суспільне Кропивницький

Весняні квіти на виставці Галини Суржок. Суспільне Кропивницький

На фото ще видно сніг. Суспільне Кропивницький

Червонокнижні підсніжники на фото. Суспільне Кропивницький

Виставка фотографій Галини Суржок в Кіровоградському краєзнавчому музеї. Facebook/Кіровоградський обласний краєзнавчий музей

Відвідувачка виставки фотографій з весняними квітами в Кропивницькому. Facebook/Кіровоградський обласний краєзнавчий музей

Галина Суржок фотографує майже десять років. Розповіла, саме тоді її родина купила фотоапарат. Якраз ставали популярними соціальні мережі, їхні користувачі почали ділитися красивими картинками.

"А я не люблю копіювати щось і взагалі люблю індивідуальність у всьому, тому почала розсилати своїм друзям картинки, зроблені власноруч. Я з дитинства люблю природу, квіти. Це невіддільна частина мого життя. Це і наснага, і відпочинок. Я там гарно почуваюся. І мені хочеться заглибитися туди, залишити на пам'ять якусь мить".
Галина Суржок. Facebook/Кіровоградський обласний краєзнавчий музей

За словами кропивничанки, брала декілька приватних уроків з побудови композиції й розміщення кадру. З кольорами й тонами від самого початку працювала інтуїтивно. Скільки фотографій зробила за весь час, і приблизно сказати не може.

"Узагалі я фотографую всі чотири пори року. Також роблю фотонатюрмортиСвітлини з різними предметами, у тому числі й рослинами. На виставці весняні знімки за останні роки. Тут і Карпати, і Холодний Яр, і знам'янський Чорний Ліс, і околиці Кропивницького. Це все переважно дика природа, але є і морозник та півонія деревоподібна з мого квітника".
Внизу по центру — морозник з квітника. Суспільне Кропивницький

На фото рослини з різних регіонів України. Суспільне Кропивницький

Ліворуч на фото Холодний Яр. Суспільне Кропивницький

На фото є також весняні комахи. Суспільне Кропивницький

Виставку можна переглянути в краєзнавчому музеї. Суспільне Кропивницький

Виставку можна переглянути впродовж місяця.

"На цих фотографіях дуже тонка, з нюансами палітра кольорів. Галина дуже гарно вміє використовувати задній план. Це апофеоз зелені, квітів, сонця, тіні, прохолоди, свіжості й надії на те, що все буде розвиватися, цвісти й прогресувати. І настрій підійматиметься, незважаючи ні на що", — сказала відвідувачка виставки Ніна Даниленко.