Балкер Sky Gate. Фото: Telegram/Кіровоградська ОДА/ОВА

Зерно з Кіровоградської області везуть морем до Нігерії. На балкері Sky Gate перебуває понад 3,5 тисячі тонн гуманітарної пшениці з господарств регіону.

Загалом на балкер завантажили 25 тисяч тонн пшениці з різних регіонів України. Він вирушив з одного з портів Великої Одеси. Це перше судно, яке з початку цього року зафрахтувала Всесвітня продовольча програма ООН у рамках ініціативи Grain From Ukraine.

Цей проєкт розпочали в листопаді 2022 року. Його реалізують Всесвітня продовольча програма ООН та країни-донори. Мета — надати доступ до українського продовольства країнам, де є голод.

"Кіровоградська обласна військова адміністрація виступала суб’єктом підписання міжнародного договору як донор Всесвітньої продовольчої програми ООН. Це зерно йде до країн Африки й Азії для підняття їхньої продовольчої безпеки. Кіровоградський регіон має четверте місце по збору врожаю 2023 року і перше місце по соняшнику. Тому ми маємо змогу прогодувати себе, Україну і долучитися до міжнародних місій для підвищення продовольчої безпеки на африканському континенті та в країнах Азії", — розповів перший заступник голови Кіровоградської обладміністрації Павло Конопко.
Завантажують зерно на балкер. Фото: Telegram/Кіровоградська ОДА/ОВА

Балкер у морі. Фото: Telegram/Кіровоградська ОДА/ОВА

За інформацією віцепрем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова, загалом за пів року з портів Великої Одеси експортували понад 15 мільйонів тонн українських зернових вантажів.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС і ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабного вторгнення.