Перейти до основного змісту

"Автобус – не для тварин, їдьте на таксі". Кропивничанку із собакою не пустили в автобус

Ексклюзивно

Кропивничанку Анжелу Єрмоленко на автовокзалі у місті Знам'янка Кропивницького району Кіровоградської області водій не пустив у автобус через те, що вона була із собакою. Шестирічного Роні породи англійський кокер-спанієль самого дома не залишає, бо пес має серцеву недостатність, а водій їй сказав, що возити тварин забороняє перевізник. Вона викликала поліцію та написала заяву про відмову у перевезенні.

Про це жінка розповіла Суспільному.

За її словами, пропонувала оплатити проїзд за собаку, та водій не погодився.

"З Кропивницького я доїхала автобусом до Знам'янки, все було добре. Він (пес – ред.) сидів у мене на ногах. А в Знам'янці я пересідала на автобус "Мошорине" у Володимирівку – мені треба було до мами. А водій дуже грубо сказав, що нас не візьме і все. Перевізник не дозволяє. Я сказала, що в мене є паспорт, є намордник, хоча він навіть не питав про це. Є чи ні, сказав, категорично ні".
Анжела Єрмоленко з Роні (праворуч) та його паспорт (ліворуч). Суспільне Кропивницький
"Автобус – не для тварин, жінко. Он таксі, їдьте на таксі. Ви в автобус не сядете", – таку відповідь отримала кропивничанка від перевізника Володимира Назаренка (вона показала відеозапис цієї розмови – ред.).
Шестирічний Роні породи англійський кокер-спанієль. Суспільне Кропивницький

Водій, зі слів Анжели Єрмоленко, кричав, налякавши собаку.

"Роні злякався й почав труситись, я нахилилась аби підняти собаку на руки, і він мене штовхнув".

Жінка викликала поліцію та написала заяву про відмову у перевезенні.

Речниця поліції області Віталіна Бевзенко в коментарі Суспільному сказала, що поліцейські зареєстрували цю заяву.

"По викладених у ній фактах проводять перевірку. Але питання належить до цивільноправових відносин і для вирішення вказаного спору та можливих заходів реагування відносно водія заявниці рекомендували звернутись до судових органів".

Водій відмовився від спілкування з кореспонденткою

Водій автобуса Микола, який відмовився перевозити жінку з собакою, спілкуватись із Суспільним не захотів. Кореспондентка запропонувала йому покликати для коментаря свого керівника, що спитати у нього, на яких підставах водій не пустив у автобус жінку з собакою. Той показав наліпку, розташовану на дверях автобуса, у який йдеться про те, що вхід із собаками заборонений.

Автобус, в який не пустили Анжелу Єрмоленко зі спанієлем Роні, на вокзалі у Знам'янці. Суспільне Кропивницький

Суспільне зателефонувало перевізнику Володимиру Назаренку. Він пояснив, що виконував вимоги Закону "Про автомобільний транспорт" та "Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту", відмовившись від спілкування на камеру.

Роз'яснення від Укртрасбезпеки

Виконувачка обов’язків начальника відділу державного нагляду Укртрансбезпеки в області Ольга Хорзеєва сказала, що у постанові "Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" йдеться про те, що перевозити домашніх тварин в автобусі можна у встановленому законодавством порядку. Крім того, з її слів, є ще одна постанова "Про затвердження Правил транспортування тварин".

"Пункт 44 передбачає перевезення домашніх тварин в салоні автобуса, зокрема собак, за умови, коли тварина в наморднику, є повідець, якщо вона не забруднить салон автобуса чи пасажирів і має бути виключно на підлозі".

Жінка, яку не пустили із собакою в автобус, в Укртрансбезпеку не зверталась, сказала Ольга Хорзеєва.

"У разі, якщо все було саме так, і тварина була в належному зовнішньому вигляді, не брудна, скоріше за все інспектори зафіксували б це як порушення. Потім ми викликали б перевізника на розгляд справи, дали б йому термін для усунення порушення. І у разі, якби це повторилось, тоді б ми застосували штрафні санкції – 680 гривень за невиконання припису".

Нині, сказала, у законодавстві чітко не прописана інформація про розміри тварин, яких можна перевозити у громадському транспорті. Над цим працюють благодійний фонд UAnimals та Міністерство розвитку громад та територій.

"Питання не врегульоване і зараз працюють над створенням законопроєкту, який би давав чітке розуміння, яка тварина – велика, а яка – маленька, а також відповіді на запитання – платно чи безплатно перевозити, з місцем окремим для сидіння чи ні".

У подібних випадках виконувачка обов’язків начальника відділу державного нагляду Укртрансбезпеки радить звертатись до Державної служби України з безпеки на транспорті.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції