Перейти до основного змісту

У кропивницькі лікарні щодня звертаються люди через напад бездомних тварин. Чи будуватимуть їм притулок

Ексклюзивно

У кропивницький травматологічний пункт щодня звертаються п'ятеро-шестеро людей, які отримали травми від нападу безпритульних собак. Це дані від завідувача пункту Вадима Власенка. Як зменшити кількість тварин на вулицях, куди звертатись, якщо вас вкусила собака чи кіт, чи планують у місті будувати притулок – у матеріалі Суспільного.

Кропивничанка Ірина Сіденко живе в мікрорайоні Кущівка, вона допомагає безпритульним собакам.

"Я вважаю, що приношу користь державі, оскільки відловлюю цих тварин, лікую, стерилізую та прилаштовую їх в сім'ї".
Біля двору Ірини Сіденко живуть п’ятеро собак. Суспільне Кропивницький

Біля двору жінки живуть п’ять собак, це не подобається сусідам. Вони вимагають, аби Ірина прибрала будки й забрала тварин.

"Наша претензія полягає в тому, що восьмеро-дев'ятеро дітей, які проживають на цій вулиці, сидять по дворах, поки тут панують собаки. Ми зверталися у міську раду з цього приводу, але скаргу на громадянку не писали. Це кричуща проблема нашого мікрорайону", – сказала місцева жителька Юлія Кулікова.
"Є собака, яка йде тихенько і хапає за ногу. Вона напала на мою дитину, він злякався і кричав на всю вулицю", – розповіла Валентина Катана.
Сусіди кропивничанки вмгають, щоб вона прибрала будки та забрала собак додому. Суспільне Кропивницький

Зі слів Ірини Сіденко, собак, які живуть біля неї, лишили знайомі сусідів. Вона тварин намагається прилаштувати в родини, до себе забрати не може.

"Цих собак залишили переселенці. Як я розумію, то мені потрібно зібрати їх по всій Кущівці до себе у двір. А в мене що рукавичка?"

У дворі жінки нині живуть 15 собак. Забирає тих, хто потребує лікування. Вважає, аби безпритульних тварин було менше, питанням стерилізації мають займатися не тільки жителі, а й місцева влада.

Безпритульні собаки нападають на людей

На Кіровоградщині цьогоріч за медичною допомогою звернулися майже 200 людей, які отримали травми через напад безпритульних собак, розповіла головна державна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук.

"187 людей цьогоріч отримали травми від безпритульних собак і 31 – від котів. Протягом минулого року зафіксували 523 випадків нападку собаками й 143 безпритульними котами".

Зі слів лікарки, безпритульні собаки та коти можуть переносити сказ — це інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Єдиний метод профілактики — вчасна вакцинація від сказу тварин.

"З початку року в області зареєстрували 63 лабораторно підтверджених випадків сказу серед тварин. За аналогічний період 2024 року було 33".

Після укусу чи подряпин від тварин Надія Оперчук радить звертатись до травмпункту, де визначать, чи потрібно пройти курс вакцинації від сказу.

Вакцини проти сказу достатньо

За даними травматолога-ортопеда Дмитра Бурлаки, в обласній дитячій лікарні з початку року мають 77 звернень, із них — 30 дітям зробили щеплення від сказу.

"Із саднами та кусаними раними дітей привозять майже щодня. Буває, що приймаємо за день і по троє пацієнтів. Вакцину проти сказу маємо у достатній кількості".
Вакцини проти сказу в області достатньо. Суспільне Кропивницький

У травматологічний пункт лікарні швидкої меддопомоги у Кропивницькому щодня звертаються п'ятеро-шестеро людей, які отримали травми від нападу безпритульних собак. Від сказу вакцинували цьогоріч 28 людей, сказав завідувач пункту Вадим Власенко.

"У нас є вакцина в достатній кількості, потреба в ній визначається індивідуально. Основна ознака, що треба щепитись проти сказу – це коли людину вкусила невідома собака або дика тварина з дивною поведінкою. Якщо тварина домашня і є можливість за нею поспостерігати десять днів, то тоді можна не вакцинуватись".

Чи буде у Кропивницькому притулок для тварин

У Кропивницькому є програма регулювання чисельності безпритульних тварин. Цьогоріч на стерилізацію собак з міського бюджету виділили 600 тисяч гривень, розповів заступник міського голови Олександр Вергун. Звернення від жителів мікрорайону Кущівка отримали, собак, які там живуть допоможуть стерилізувати.

"З початку року ця робота не проводилась, тому що з кінця березня не було можливості взяти на роботу людей, які б відловлювали собак. Наразі на вакансію відгукнулась одна людина, яка працює на комунальному підприємстві. За місяць стерилізували 10 собак. Після цього їх відпускають в те місце, де відловили. На одну тварину, з розрахунку оплати праці ловця, утримання автомобіля, оплати послуг ветклінік виходить до чотирьох тисяч гривень".
Безпритульна собака у мікрорайні Кущівка. Суспільне Кропивницький

Забрати з вулиць безпритульних тварин не можуть, сказав заступник міського голови, бо немає комунального притулку. Востаннє обраховували вартість його створення чотири роки тому. На той час це коштувало 20 мільйонів гривень.

"Цьогоріч тимчасового притулку для перетримки тварин не буде. Розвивати цей напрямок комунальне підприємство "Універсал 2005" також немає можливості, тому що потрібне відповідне обладнання, вольєри, закупівля харчування, а головне – персонал, який буде займатись тваринами. На сьогоднішній день є дуже великий дефіцит робітничих професій. Враховуючи навантаження на місцевий бюджет, видатки на заклади освіти, охорони здоров’я, створення притулку наразі неможливе. А далі поживемо та побачимо, звісно будемо боротись з цією проблемою".

Нині у Кропивницькому є два притулки, які створили громадські організації й утримують їх за гроші благодійників.

Підписуйтесь на Суспільне Кропивницький у Facebook, YouTube, Telegram, Instagram, WhatsApp та Viber.

Топ дня
Вибір редакції