Кубок, якому приблизно 1800 років, зберігається у хмельницькому музеї

Кубок Черняхівської культури, 2024, Хмельницький. Хмельницький обласний краєзнавчий музей

У фонді Хмельницького обласного краєзнавчого музею зберігається кубок, якому приблизно 1800 років. Він створений зі скла, і зберігся до нашого часу майже неушкодженим.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця Хмельницького обласного краєзнавчого музею Катерина Данилова.

За її словами, кубок знайшли під час археологічних досліджень могильника періоду Черняхівської культуриII-IV століття нашої ери. поблизу населеного пункту Лісові Гринівці Хмельницького району у 2015-2018 роках.

"Черняхівські племена цінували скло більше, ніж золото, адже цього дорогоцінного металу не було на наших землях, його привозили під час торгівлі. Кубок, як індивідуальна посудина для пиття, був ознакою високого соціального статусу", — зазначила Катерина Данилова.

Старша наукова співробітниця Хмельницького обласного краєзнавчого музею пояснила, об’єм кубка — 200 мілілітрів. Він виготовлений з прозорого скла зеленого кольору і декорований неглибокими шліфованими овалами.

"Найімовірніше, кубок виконував ритуальну функцію. Овали на його поверхні, можливо, символізували дощ, який "викликали" для урожаю, адже представники черняхівської культури активно обробляли землю. Є припущення, що з нього воїни могли пити настій шафрану для витривалості. Особливістю кубка є округле дно, через що його не можна розмістити на плоскій поверхні. Напевно, його ставили у пісок", — розповіла Катерина Данилова.

За її словами, кубок був виготовлений у склодувній майстерні, яку розташовували поблизу місць поселення Черняхівської культури.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.