Фрагменти браслетів, яким понад тисячу років, зберігаються у музеї на Хмельниччині

Фрагменти браслетів, яким понад тисячу років, Хмельниччина. Дарія Сальцин

У фонді Дунаєвецького історико-краєзнавчого музею, що на Хмельниччині, зберігаються фрагменти трьох браслетів, яким понад тисячу років. Один створений з глини, два — з металу.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла наукова співробітниця Дунаєвецького історико-краєзнавчого музею Дарія Сальцин.

За її словами, частини прикрас спіральної форми, на них немає орнаменту.

"Фрагменти браслетів належать до Черняхівської культури, яка існувала у II-V століттях нашої ери. У прикрасах, що зберігаються у музеї, немає дорогоцінних каменів, тому можна припустити, що вони належали типовій представниці культури. Металевий браслет зроблений з бронзи, а глиняний — з суміші глини й скла. Ймовірно, матеріали закручували у спіраль, виливали у форму з не зімкнутими кінцями й запікали".

Дарія Сальцин зазначила, частини прикрас знайшли поблизу селища Ставище під час розкопок 1982 року. Наразі населений пункт входить до складу Новодунаєвецької селищної територіальної громади Кам’янець-Подільського району.

"Для Черняхівської культури характерні такі види діяльності, як ливарство, залізна обробка, гончарна і ювелірна справи. Її представники жили малими й компактними поселеннями. Вони торгували з римськими колоніями. Крім частин браслетів, у музеї є фрагменти кераміки Черняхівської культури".

Дарія Сальцин розповіла, у фонд Дунаєвецького історико-краєзнавчого музею частини браслетів передали 1993 року з Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.